fbpx

Tsirkuseetendus toob Paidesse uue põlvkonna õhuakrobaadid

6. novembril annab Paides etenduse kaasaegse tsirkuse trupp SaboK, kuhu kuuluvad õhuakrobaadid Saana Leppänen Soomest ja Kert Ridaste Eestist. Etendus kannab nime “Don´t leave me hanging”  ehk tõlkes “Ära jäta mind riplema”.

Kui traditsiooniline tsirkus koosneb üksikutest numbritest, siis SaboK tegeleb kaasaegse tsirkusega ning on kokku pannud terviklavastuse, mis jutustab ühe loo sõprusest. Lugu räägib sellest, et alati võib side suurest pingutusest rebeneda. Eelkõige nõuab julgust sõprade vaheline tähelepanu, et teist üldse õhus riplemas märgata. Hullumeelse hüppe sooritamine teadmatusse ei nõua mitte ainult julgust ja valmisolekut läbi kukkuda, vaid usaldust kõige ümbritseva vastu. Artistid kasutavad oma etenduses rippuvat köit, pöörlevat rõngast ning paarisakrobaatikat.

Kert Ridaste selgitab, kui palju tekitatakse publikus närvikõdi:

Lavastust ilmestab ilus valgus ning folkmuusikast inspireeritud muusika, mida esitab laval Thibaud Rancoeur Prantsusmaalt.

Kert Ridaste on õppinud Hollandi tsirkusekoolis AcaPA ning koos Saana Leppäneniga lõpetasid 2018. aastal Stockholmi Tantsu- ja Tsirkuseülikooli DOCH. SaboK on andnud etendusi üle maailma ja teinud koostööd erinevate kompaniidega. Käesolevat lavastust “Don´t leave me hanging” mängivad nad lisaks Paidele ka Tallinnas, Narvas, Jõhvis ja Viljandis.

Etendus kestab 55 minutit.

Lisainfo ja piletid

< TAGASI