fbpx

+Koori kontsert “Koorime lahti!”

21.05.2024 - 19:00

Väike saal

Osta pilet

Koorime lahti!
 
+Koor on muusikaline kooslus, kes on viimastel aastatel eksperimenteerinud kaasaegse pop- ja koorimuusika ühendamisega. Maikuus toimuvad kolm kontserti “Koorime lahti!”, kus kantakse ette 12 uut koorilaulu. Kontserdil kõlavad uued koorilaulud tuntud Eesti muusikutelt, kes kõik tegelevad erinevate žanritega popist rokini, jazzist räpini; enamikule oli koorilaulu kirjutamine uus tegevus.
 
Laulude autorid on:
* Marten Kuningas
* Mihkel Raud
* Jaan Pehk
* Madis Aesma
* Sten Šeripov
* Tanel Ruben
* Iiris Vesik
* Karl Kivastik
* Kaisa Kuslapuu
* Bianca Rantala
* Leslie Laasner
* Maria Faust
 
Dirigeerib Liisa Rahusoo.
 
Kontsert “Koorime lahti!” näitab tänapäeva Eesti popmuusikut kogu tema loomingulises alastiolekus ehk olukorras, kus tal on kasutada instrumendina ainult inimhääled. Ta on tõstetud välja oma mugavustsoonist palju intiimsemasse paika. Ta peab koorile kirjutades usaldama lauljaid ja dirigenti sedavõrd, et on valmis avama mingit pärisosa iseendast, mille edasikandjaks on vaid inimese keha ja hääl.
 
+Koori lauljad ja dirigent Liisa Rahusoo mõtestavad koori kui muusikainstrumenti, mis on elus ja elab oma kaasajal, ning muusika loomist kui protsessi, mille tõukeks ja väljundiks loojale on tema enda aegruum. Saame koos publikuga näha, kuidas Eesti pop- või jazz-staar on võimeline end lahti koorima +Koori abiga!
 
Kontserdid toimuvad:
* 21. mail Paide Muusika- ja Teatrimajas
* 24. mail Viimsi Artiumis
* 29. mail Tartu Ülikooli aulas
 
Algus kõikjal kell 19.
Kestus u 1.5h

 
Lastele vanuses kuni 7 aastat (kaasa arvatud) on sissepääs piletita, kui istuvad saatja süles. Ülejäänutel sissepääs piletiga, täpsem info Piletilevis.
 
Tartu kontsert on osa Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 lisaprogrammist.
 
Toetajad: Tartu linn, Tartu Kultuurkapital, Eesti Autorite Ühing, Eesti Kultuurkapital, Kastre vald
 
Vaata lisa https://plusskoor.ee/

< TAGASI