fbpx

Eesti komöödia “Nähtamatu võitlus” + vestlus peaosalisega Ursel Tilk.

16.12.2023 - 15:00

Osta pilet

Nähtamatu võitlus (2023)
Žanr: komöödia, fantaasia
Filmi pikkus: 1h 55 min
Vanusepiirang: –
 
Filmi originaalkeel/language/язык:
🇪🇪 EST
 
Subtiitrid/subtitles/субтитра:
🇬🇧 ENG
 
FILMI KIRJELDUS
 
NB! Peale filmi toimub vestlus peaosatäitjaga Ursel Tilk (endine Paide Teatri näitleja), modereerib Maarit Nõmm.
 
Kung fu komöödia “Nähtamatu võitlus” tegevus toimub 1970ndate Nõukogude Liidus. Filmi peategelane on noor huligaan Rafael, kes satub Hiina piiril aega teenides kung fu ässade rünnaku alla. Tema armee saab küll haledalt kolki, kuid vastaste superstiilne võitluskunst vaimustab noort mässajat. Koju naastes leiab Rafael tee kloostrisse, kus kohtub õigeusu munkadega, kes hiinlastest veelgi vingemat võitlust peavad. Munkade võitlus on aga nähtamatu – võidab see, kes on alandlikum. Algab huligaani koomiline teekond kõikvõimsa alandlikkuseni, mis on täis kiusatusi, usku, armastust ja rõõmu.
 
Võidelge, palvetage, armastage, kandke oma risti ja jooge viina!“
 
Raevukad rusikad vehkisid ähvardavalt ja surmavalt 1973. aastal NSV Liidu ja Hiina piiril. Kolm kuulikindlat ninja-sarnast käsilast purustavad piirivalvurite armee, samal ajal kui imporditud magnetoolast tuleb heavy metal ja „Kalinka Malinka“. Raevukas rünnakus haavatud, kuid siiski elus Rafael ärkab üles uue imetlusega põrandaalustelt videokassettidelt nähtud Bruce Lee vastu. Ta on haaratud kung fu unelmatest leida endale suur õpetaja ja maitsta kõiki keelatud vilju.
 
Pikajuukseline palverändur sõidab punase Zaporožetsiga 150 km/h ehk kiiremini kui ühegi Volgaga. Ta näeb välja nagu Nicolas Cage filmis „Vanglaekspress“ ja tema ainus eesmärk on rahu. Rafael, keda koheldakse kui klouni, püüdleb eesmärgi poole saada sinistes sokkides mungaks. Ta leiutab pöörase ja naljaka võitlusstiili, tantsib samal ajal klassikaliste diskolaulude saatel ja kuuleb, et imeline Jumalaema ikoon täidab salajasi soove. Patune erak peab õppima alandlikkust, suruma alla kõik kiusatused ja pakkuma tohutult palju armastust. Siin astub mängu Saatan müügitüdruk Rita näol, kes ravib kõik ta haavad parfüümiga Chanel No. 5, mis lõhnab nagu laip.
 
Õigustatult Locarno ja Varssavi võistlusprogrammi kutsutud taltsutamatu Eesti visionäär Rainer Sarnet paiskab ekraanile laheda, valju, lõbusa ja nostalgilise kung fu märulikomöödia, mis otsib elu mõtet Black Sabbathi, pühade palvete ja slapstick-võitlustega, kus võitmatute akrobaatiliste õigeusu nõidade vastu kasutatakse relvana pelmeene. Halleluuja!
Edvinas Pukšta
 
Imdb
 

< TAGASI