fbpx

JÄÄB ÄRA! Eesti Jazzliit: Kaisa Ling Thing

26.04.2024 - 19:00

Teatrikohvik

Osta pilet

KONTSERT JÄÄB ÄRA, piletid tänasele kontserdile kehtivad 24.10.24 kontserdile või piletid ostetakse tagasi Paide Muusika- ja Teatrimaja kassas.
 
Kaisa Ling – vokaal
Rene Allkivi – klaver
Peep Kallas – trummid
Argo Toomel – kontrabass
 
Kaisa Ling Thing prassing „Uute ja uute jookide tellides ähvardab oleng muutuda prassinguks.“ O. Luts Prassing on lõbuskontsertetendus, kus publik ei ole pelgalt pealtvaataja, vaid määrab suuresti, kuidas ja kui palju trianglittehakse. Šõu on iga kord veidi erinev, kuid üks on kindel – mängitakse ulakat muusikat, saab manustada joovastavaid jooke ja lõõgastuda stiilselt. Kaisa Ling Thing paneb ühepalju rõhku nii muusikale, sõnumile kui ka palaganile. Humoorikas, glamuurne ja sädelev, samal ajal provokatiivne, poliitiline ja praaliv, nii omajagu rafineeritud kui ka veidike labane, valab ansambel kirgliku sõnumi dünaamilisse muusikalisse vormi.

 

“Vanainimese nublu” – Aapo Ilves
Karlova pargi Amy Winehouse” – Henry Kõrvits
„Eesti bluusi Uku Suviste” – Madis Aesma

 

Provokatiivne, (pool)poliitiline ja praaliv, nii omajagu rafineeritud kui ka veidi labane, valab Eesti parim (olgugi et ainus) palaganibluusi kollektiiv Kaisa Ling Thing kirgliku sõnumi dünaamilisse muusikalisse vormi. Tulevane eesti bluusi grand old lady Kaisa Ling pasundab lastetusest, käsikiimast ja represseeritud vanaisadest sügavat sinist bluusi. Pianist Rene Paul, kontrabassist Argo Toomel ja trummar Peep Kallas taaruvad läbi ajalooliste rütmi- ja harmooniakombinatsioonide kindlalt, neid kaasajastades ja maakeelde tõlkides.

 

Ansambli repertuaari keskmes on originaalne eestikeelne neovodevill, mis tegeleb nüüdisaja tabudega. Kaisa Ling Thingi muusika vundamendiks on aga eelmise sajandi alguse USA bluusinaiste hittide tõlked eesti keelde, mille on teinud kirjanik ja muusik Aapo Ilves. 2018. aastal ilmus debüütalbum „Nii kole mees“ ning 2021. aasta kevadel kauamängiv „Läänemure lained“. Lisaks on ansambel kirjutanud koostöös Tallinna Ülikooli sotsiaalteadlastega Eesti esimese „bluusikali“, palgalõhest rääkiva lühilavastuse „Kuldsete kätega mees“ (2021), muusika täispikale bluusikalile „Mehistumise viisid” (2023) ning koos libretisti Scott Dieliga inglisekeelse fringe-festivalide kava „The Feminist’s Handbook for Eastern Europe“, mida esitanud nii Edinburgh’, Turku kui ka Tallinna fringe-festivalidel.

 

Korraldaja võib üritusel teha pilte, videoid ja helisalvestisi ning jagada neid nii osalejatega kui ka avalikes meediakanalites, samuti kasutada sarnaste ürituste turundamiseks.

 

Eesti Jazzliidu kontsertprogrammi toetavad Kultuuriministeerium ja Kultuurkapital.

< TAGASI