fbpx

Eesti Riiklik Sümfooniaorkester annab Paides ühe päevaga kaks kontserti

Sõbrapäeva eel teevad ERSO kammerkoosseisud väljasõidu Paidesse, et rõõmustada muusikasõpru Kesk-Eestis. Laupäeval, 6. veebruaril annab ERSO spetsiaalse kontserdi lastele ja peredele ning õhtul kammerkontserdi.

Lastekontsert kannab nime “Kasvan koos muusikaga” ning ettekandele tuleb prantsuse helilooja Camille Saint-Saënsi populaarne süit “Loomade karneval”. Heliteos koosneb neljateistkümnest humoorikast palast ning need on pühendatud erinevatele loomadele. Kuulsaim pala on “Luik”, mida esitatakse nii muusika- kui ka balletilavadel üle maailma.
Paides esitavad süiti Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri väike koosseis, dirigendipuldis Lõuna-Aafrika Vabariigis sündinud vioolamängija ja dirigent Xandi van Dijk ning pianistid Kärt Ruubel ja Johan Randvere, kellest viimane esitab ka humoorikaid vahetekste.

Kontsert on piletiga, kuid kõik lapsed, kes on sündinud 2015. aastal, saavad sisse tasuta (tagamaks saalis istekohta, tuleb ka tasuta pilet soetada Piletimaailmast või PAMTi kassast). ERSO jätkab hooajal 2016/17 alustatud kontsertidega kõigile muusika-aastal (2015) sündinud lastele. Tegemist on tulevikku vaatava projektiga, mis aitab vanematel oma lapsi elava muusika juurde suunata. Igast muusika-aasta lapsest ei pea sirguma muusik, kuid arusaamine muusikast ja armastus selle vastu aitavad mudilastel kindlasti paremaks inimeseks kasvada. Võimalik, et aastate pärast jõuab nii mõnigi muusika-aastal sündinud laps ka ise orkestri ette musitseerima või saab temast praegustele orkestrantidele hea kolleeg. Lisainfo

Õhtusel kammerkontserdil esitavad ERSO erinevad väikekoosseisud nii kaasaegset kui ka klassikalist muusikat.
Löökpillimängijad toovad ettekandele Margo Kõlari teose “Ristpiste”, Anton Bruckneri ja Max Pottagi loomingust kõlavad teosed metsasarvedele ning kõige traditsioonilisemas tähenduses kammermuusikat esindab Johannes Brahmsi klarnetikvintett. Lisainfo

< TAGASI