fbpx

ERSO lastekontsert “Kasvan koos muusikaga. Loomade karneval”

06.02.2021 - 16:00

Väike saal

Osta pilet

Piletid Piletilevis
 
Istekohaga pilet 5 €, sülepilet 1 €
Perepilet 8 € (kuni 2 täiskasvanut ja ühe pere lapsed)
Muusika-aastal (2015) sündinud lastele tasuta (istekoha tagamiseks tuleb osta 0 € pilet)
 
Kestus: 45 min
 
Ootame noori muusikasõpru koos peredega muusikalisele jalutuskäigule loomariigis. Prantsuse helilooja Camille Saint-Saënsi fantaasiarikkas süidis “Loomade karneval” marsib kuulajate kujutluspildis lavale kuninglik lõvi, sebivad ringi kanad ja kuked, sillerdaval veepinnal liugleb graatsiline luik ning veesügavuses ujuvad värvilised kalad. Lisaks kilpkonnad, elevant, kängurud, need väledad pikkade kõrvadega tegelased ja paljud teised.
 
Laval on Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri väike koosseis, dirigendipuldis Lõuna-Aafrika Vabariigis sündinud vioolamängija ja dirigent Xandi van Dijk ning pianistid Kärt Ruubel ja Johan Randvere, kellest viimane esitab ka humoorikaid vahetekste.
 
ERSO jätkab hooajal 2016/17 alustatud kontsertidega kõigile muusika-aastal (2015) sündinud lastele. Tegemist on tulevikku vaatava projektiga, mis aitab vanematel oma lapsi elava muusika juurde suunata. Igast muusika-aasta lapsest ei pea sirguma muusik, kuid arusaamine muusikast ja armastus selle vastu aitavad mudilastel kindlasti paremaks inimeseks kasvada. Võimalik, et aastate pärast jõuab nii mõnigi muusika-aastal sündinud laps ka ise orkestri ette musitseerima või saab temast praegustele orkestrantidele hea kolleeg.

< TAGASI