fbpx

Viies Hooviteatrite Festival otsib hoove ühel Paide tänaval

Hooviteatrite Festival 2023 toimub 10.-11. juunil Paide linna tänavatel. Paide Muusika- ja Teatrimaja kutsub paidekaid üles oma naabrite ja ühel tänaval elavate inimestega ühendust võtma ning oma osalemissoovist teada andma 1. maiks 2023. Kahepäevasel festivalil astuvad Paide hoovides üles Eestis tegutsevate huviteatrite trupid.
 
“Ootame väga, et Paide linna inimesed, kes elavad ühel tänaval, võtaksid teineteisega ühendust ja annaks meile oma osalemissoovist teada. Üheskoos loome festivali ajaks Paidesse kultuuritänav(ad). Igal tänaval võiks olla 6 erinevat hoovi, kes on valmis huviteatrite truppe võõrustama. Hoovid ei pea olema ainult eramajad, oluline on, et need paikneksid ühel tänaval,” räägib festivali korraldaja Marita Kutsar.
 
Hooviteatrite Festival on harrastusteatrite seas menukas sündmus, eelmisel aastal osales festivalil 10 truppi ja etendusi mängiti nii Paide kesklinnas kui ka näiteks Annas, Sargveres, Viisus ja Roosna-Allikul. Tegemist pole võistlusega, vaid festivaliga, kus iga huviteaterid saavad oma repertuaariga üles astuda. Preemiad festivalil ei jagata, küll aga annab professionaalne žürii igale etteastele omapoolse tagasiside.
 
Juubeliaastal keskendub festival Paide linna tänavate hoovidele. “Paides on ilus vanalinn, palju põnevaid väikseid tänavaid ja ka külatänavaid väljaspool Paide linna piire. Usume, et tänavanaabrid leiavad teineteist üles ning saavad üheskoos festivali korraldusmeeskonnaga panustada huviteatrite võõrustamisse,” selgitas festivali korraldaja Marita Kutsar. “Festival toimub sel korral viiendat korda ehk tegu on omamoodi märgilise aastaga. Viies festivali ühele kindlale tänavale toome festivalile juurde etenduste vahelist kultuuritänava tunnetust,” lisas Kutsar.
 
Truppidel on võimalik end Hooviteatrite Festivalile registreerida kuni 16. aprillini:
https://forms.gle/VJMfpYZhEGHm9AaN8
 
Foto autor Erlend Savolainen.
 
Kontakt ja info:
Marita Kutsar
hooviteater@pamt.ee
tel 5333 95 39

< TAGASI