fbpx

Ukraina lapsed saavad Paide Kinos tasuta ukrainakeelset “Leiutajateküla Lottet” vaadata

Reedel, 29. aprillil kell 12 näitab Paide Kino Järvamaale saabunud ukraina lastele tasuta lastefilmi “Leiutajateküla Lotte” ukraina keeles. Enne filmi tutvustavad Paide asutused ja ettevõtted külastajatele huvitegevuse ja töövõimalusi.
 
Filmi linastus toimub Paide Muusika- ja Teatrimaja kinosaalis ukraina keeles, eestikeelsete subtiitritega. Niiviisi tutvuvad ukraina lapsed armastatud koeratüdruku Lottega ning eesti lapsed saavad kuulda, kuidas nendele tuttav lugu ukraina keeles kõlab. Üritus on kõigile tasuta ning kõik huvilised, nii lapsed kui nende vanemad, on teretulnud.
 
Paide Muusika- ja Teatrimaja direktori Martha-Beryl Graubergi sõnul on ürituse eesmärgiks rõõmustada ukraina lapsi ja nende vanemaid: “Soovime pakkuda inimestele, kes on siia jõudnud, sooja vastuvõttu ja tunnet, et nad on Paidesse oodatud.”
 
Enne filmi, kell 11 toimub ukraina peredele ka väike infotund, kus abilinnapea Piret Moora vastab küsimustele linna elu ja korralduse kohta, Paide Muusika- ja Teatrimaja räägib oma huviringidest, Paide Muusikakool pakub infot muusikaõppe kohta ning Paide Spordihall kutsub ukrainlasi sportima. Töövõimalusi tutvustavad Hindreku turismitalu, Koeru hooldekeskus ning kohvikud Tainas Catering ja Jaama kohvik. Kohale on tulemas ka tulemas Järvamaa Keskraamatukogu, Paide Noortekeskus, Järvamaa Kutsehariduskeskus, Paide Kunstikool, Ajakeskus Wittenstein jt.

< TAGASI