fbpx

Toompere, Tõniste ja Paide Teater rajavad Paide Rahva Muuseumi

Üüve-Lydia Toompere, Siim Tõniste ja Paide Teatri uuslavastuse proovid on alanud ja kunstnikud vajavad kõigi paidekate abi. Kuigi lavastus jõuab publiku ette alles 16. veebruaril, siis enne seda otsivad autorid paidekate asju ja lugusid, mis esindavad kohalikku kogukonda. Leitud asjadest rajavad kunstnikud Paide Rahva Muuseumi, mis on osa veebruaris publiku ette jõudvast lavastusest.

Paide Rahva Muuseumi jaoks otsivad Toompere ja Tõniste ilusaid ja erilisi asju. Kui Sulle tundub, et kodus ringi vaadates seisab laual mõni kaunis küünlajalg, ripub seinal vana maal või lesib riiulis mõni sulle väga eriline ese, siis anna sellest meile teada! Täpsemalt – saada meil pilt ning kirjuta paar lauset, miks see asi sinu jaoks oluline on.
Ja kui sa tead, et sinu naabrimehel, kälil, lapsepõlvesõbrannal või töökaaslasel on kodus midagi, mis kindlasti vääriks kohta muuseumis, siis anna ka sellest meile teada, sest muidu võibki mõni varjatud aare Paides kadunuks jääda.

Lavastaja Siim Tõniste soovib lavastusega kummastada seda, kuidas me asju vaatleme: ”Millisena tunduvad need siis kui poleks teada, kellele need kuuluvad või milleks need mõeldud on? Millisena paistavad need meie jaoks tavapärased esemed määramata tulevikust või mõnest meie jaoks tundmatust reaalsusest, kus nende funktsionaalsus ja tähtsus on unustatud? Kas olulised oleksid asjad, mis meile hetkel põletavad tunduvad või kas ajalugu teeks asjade tähtsuse hierarhiates korrektuure?”

Lavastajad ja koreograafid on Üüve-Lydia Toompere ja Siim Tõniste. Lavastuse kunstnik on Kärt Ojavee, valguse loob Kermo Pajula, helimaastikud toob ilmale Alvin Raat, dramaturgia koostab Oliver Issak ja produktsiooni eest hoolitsevad Harri Ausmaa ja Margaret Tilk.

Asjade kirjeldusi, pilte ning lugusid on võimalik saata aadressile muuseum@paideteater.ee detsembri ja jaanuari kuu jooksul. Pilte võib saata ka mitmest esemest ning tuleb arvestada, et esemed peaks saata mõneks ajaks ka Paide Rahva Muuseumisse.


Pilt proovist: Üüve-Lydia Toompere ja Siim Tõniste

< TAGASI