fbpx

PAMT kutsub suvilanäituse kuraatorituurile

Reedel, 10. septembril kell 18 algab Paide Muusika- ja Teatrimajas avatud näituse „Suvila. Puhkamine ja arhitektuur Eestis 20. sajandil” vestlusring ja kuraatorituur arhitektuuriteadlane Epp Lankotsi juhtimisel.

Näituse kuraator Epp Lankots kõneleb mitmepalgelisest nõukogude puhkearhitektuurist, ajaloolane Tiiu Saarist Paide-lähedase Joodi suvilarajooni kujunemisloost ja Margit Udam sellest, kuidas Joodi on aegade jooksul muutunud ja kuidas jaguneb see piirkond n-ö uueks ja vanaks Joodiks. Vestlusest võtab osa ka äsja Viraksaarde kolinud Allan Kaljakin. Oodatud on ka teiste, eeskätt Järvamaa suvilarajoonide ja puhkebaaside kogemuste ja mälestuste jagajad.

Vestlusele järgneb ringkäik näitusel Epp Lankotsi juhatusel.

Näitus „Suvila. Puhkamine ja arhitektuur Eestis 20. sajandil“, mille kuraatorid on arhitektuuriteadlased Triin Ojari ja Epp Lankots, pälvis suure publikumenu, aga ka Eesti Vabariigi 2020. aasta riigi kultuuripreemia, Kultuurkapitali arhitektuuri sihtkapitali näituse aastapreemia nominatsiooni.

Näitusega kaasnev raamat „Suvila. Puhkamine ja arhitektuur Eestis 20. sajandil“, autorid Triin Ojari ja Epp Lankots, kujundaja Laura Pappa, mis trükiti trükikojas Printon pälvis Eesti Kaunima raamatu 2020 tiitli ja valiti ka maailma kauneimate raamatute sekka. Raamat on müügil ka Paides ja hästi varustatud raamatupoodides.

Näitus on avatud Paide Muusika- ja Teatrimaja galeriis septembri lõpuni.

Lisainfo:
epp.lankots@artun.ee

< TAGASI