fbpx

Südamelaulu 2020 veab eest noor Paide laulja

Omaloominguliste laulude konkurssi “Südamelaul” korraldab tänavu Järvamaa Noortekogu ning peamiseks eestvedajaks Paide noor laulja Elizabeth Lindjärv. Paide Muusika- ja Teatrimaja, mis aitab sündmust korraldada, uuris Elizabethilt konkursi kohta lähemalt.


Korraldad sel aastal Südamelaulu konkurssi. Kuidas see roll sinuni jõudis?
Kolm aastat tagasi pakkus Marita Kutsar mulle, et kas ma ei tahaks korraldusel abiks olla. Kuna mulle sündmuste korraldamine meeldib, olin kohe nõus. Selle aasta alguses aga pakkus ta mulle juba projektijuhi/peakorraldaja ametit. Tundus huvitav kogemus, seega otsustasin sellegi pakkumise vastu võtta.
Millega eristub Südamelaul varasematest?
Sellel aastal toimub Südamelaul südasuvel ja õues, eelnevatel aastatel on alati toimunud kevadel ja siseruumides. Oleme tahtnud juba mitu aastat konkurssi väljas korraldada, aga kuidagi oleme alati jõudnud PAMTi väikesesse saali. Sel aastal otsustasin, et proovime selle väljas korraldamise ära ehk saabki traditsiooniks. Kategooriad ja kõik muu korraldusliku poole pealt on konkurss sama, mis eelnevatel aastatel.
Keda sa ise näeksid konkursist osavõtjana ehk kellele konkurss mõeldud?
Konkurss on mõeldud absoluutselt kõigile, kes tunnevad, et soovivad enda sahtlipõhja kirjutatud muusikat rahva ette tuua ja sellele võib-olla ka tagasisidet saada. Kuna eraldi vanusegruppe ei ole ja võistlus on puhtalt kategooriapõhine, siis ootame osalejaid igas vanuses.
Millised tingimused on osalejale?
Osalejad ise hoolitsevad taustvokaalide ja saatemuusika eest. Nii sõnad kui ka viis peavad olema autori omalooming.
Kes kuuluvad Südamelaulu korraldusmeeskonda?
Meie tiimis on veel viis toredat noort üle Järvamaa. Sündmust korraldab Järvamaa noortekogu ja need kõik noored on sealt. Tiimiga on mul väga vedanud, kõik on väga abivalmid ja vinged noored.
Milliseid võimalusi pakub Südamelaulu võit?
Südamelaulu võit pakub igal aastal erinevaid väljundeid enda omaloomingu arendamiseks või tutvustamiseks. Näiteks üle-eelmisel aastal sai võitja esineda Südamemuusika festivalil, mis annab noorele muusikakirjutajale hea võimaluse silma paista ja muusikaga edasi tegeleda.
Tead sa mõnda toredat Paide laulukirjutajat, kes võiks samuti konkursil osaleda?
Tean, et Elsa-Pauliine Palu on väga andekas laulukirjutaja ja et Keitlin Jüristo on vaikselt omaette miskit nokitsenud. Olen kuulnud mõnda Sabine Kraisi kirjutatud laulu ja tal tuleb see väga hästi välja. Samuti on Paide linnas palju räpihuvilisi noori, neid ootame kindlasti osalema kategoorias “Südamerütmihäire”. Kindlasti on palju ka neid, kelle laulukirjutamise hobist ei ole kellelgi õrna aimugi ja Südamelaul ongi väga hea koht neile enda loomingut esmakordselt esitada.
Nimeta tuntumaid Südamelaulul osalejaid
Haldi Välimäe ja Adeele Sepp on esimesed, kes pähe tulevad. Eelmisel aastal osales nt Paidest pärit muusik Karl Tipp, kes sel aastal osales ka Klassikatähtede saates. Räpi austajatele tuttav Utoopia on samuti meie konkursil osalenud.
Kes tulevad laule hindama?
Laule hindavad neli Eesti laulukirjutajat ja muusikut. Selle aasta žürii ei ole veel 100% kindel, läbirääkimised veel käivad, kuid igal aastal on žürii erinev ning alati on kohal olnud väga põnevad inimesed, kellele on kindlasti väga suur au oma muusikat esitada.
Kas oled ka ise kunagi laule kirjutanud?
Nooremana sai ka endal laulude kirjutamine ära proovitud. Nüüd ei ole sellega ammu tegelenud, aga mine tea, ehk otsustan kunagi isegi enda 13-aastaselt kirjutatud laulud Südamelaulule esitamiseks tuua 🙂
Teame sind ennast ka kui head lauljat, kust sinu laulu- ja muusikahuvi pärineb?
Minu laulu- ja muusikahuvi pärineb minu emalt, kes muide osales ise kunagi minu vanuselt Südamelaulul (vist lausa esimesel). Ma naudin väga ema laulmist ja imetlen tema vokaalset võimekust, pean teda enda suureks eeskujuks.
Kes on praegu sinu lemmikartistid või mis muusikat ise kuulad?
Kuulan ise väga erinevat muusikat, rohkem Eesti autorite loomingut. Lemmikutena võiksin välja tuua näiteks Trad. Attacki, Púr Múddi ja Trafficu.
Lõpetuseks, mis ajab sul südame täis ning mis teeb südame soojaks?
Südame ajab täis õelus ja hoolimatus, südame paneb kiiremini lööma kõik see, milleks Eesti noored võimelised on. Noored ei ole hukas ega ole lumehelbekesed, vaid meie tulevik. Kui neisse ei panustata ega usuta, siis ka see ajab südame täis. Eesti noored on aktiivsed ja vinged ning see teeb südame ääretult soojaks.

Küsis Maarit Nõmm
Südamelaul 2020 on Paides 19. juulil

 

Südamelaulu toetavad Eesti Kultuurkapitali Järvamaa ekspertgrupp, Paide linn, Rahvakultuuri Keskus.

           

< TAGASI