fbpx

Ootame Avatud Galeriisse soome-ugri huvilisi külastajaid

Paide Muusika- ja Teatrimaja Avatud Galeriis saab alates 23. veebruarist kuni 31. märtsini näha kunstniku Stanislav Antipovi näitust “Soome-ugri rahvaste eluhetked”. Laupäeval, 5. märtsil kell 17.00 toimub Paide Muusika- ja Teatrimaja jalutuskoridorides näitusega seotud loeng “Soome-ugri rahvad”.
 
Nii näitus kui loeng on huvilistele tasuta.
 
LOENGUST
 
Loengut viib läbi ersa-mokša kultuuriühingu Sjatko esinaine ja soome-ugri kultuurikorraldaja Eestis, Natalia Abrosimova, kelle üheks kultuuritegevuse missiooniks on soome-ugri rahvaste traditsioonide tutvustamine eesti publikule. Arutletakse selle üle, mis on keel, rahvuskultuur ja keelesugulus. Kuulda saab ersa-mokša folklooriansamblit Kilejne.
 
NÄITUSEST
 
Kunstniku Stanislav Antipovi maaliseeria “Soome-ugri rahvaste eluhetked” tutvustab eesti, seto, komi, kihnu, mordva- ersa, ungari, mari, udmurdi, handi ja soome rahvarõivaste ilu ning muusikainstrumente. Soome-ugri rahvaste eluolu on kunstniku jaoks ikka südamelähedane teema olnud. See näitus hõlmab soome-ugri rahvaste tänapäevast elu. Inimesed, keda me neil maalidel näeme, on säilitanud oma esivanemate traditsioone põlvkonnast põlvkonda. Soome-ugri rahvastele pühendatud teoste sari fikseerib meie hõimurahvaste traditsioonilist igapäeva ning loob maalidena vaatajale, siin ja praegu, tugeva emotsionaalse kogemuse erinevate ideeliste ja kunstilooliste ajastute reaaliate ühendatavusest.

< TAGASI