TÄHELEPANU! Kõik üritused kuni 1. maini on tühistatud või edasi lükatud! Viimane info Uudiste lehel.

Iga looja loob oma omaenese lugu, nii loob rahvatantsurühm “Loomisel” oma tantsulugu ning seda juba seitsmendat hooaega. Esimene treening toimus Paide Muusika- ja Teatrimaja ruumides oktoobris 2012, juhendajateks Marika Kuusik ja Kätlin Merisalu. Oma tuleristsed sai Loomisel 2013. aasta aprillis Paides toimunud Jüripäeval, kui rahvale näidati oma esinemisküpsust labajala tantsimisega. 2014 oli läbimurde aasta. Selge siht silme ees otsustasime, et saagu, mis saab, aga nagu meie mehed enda motiveerimiseks kordasid: rahvatantsu olümpiamängudelt tuleb naasta kullaga. See oli meie meeste viis end motiveerida suvel toimuvale tantsupeole pääsemise nimel tegema pikemaid ja raskemaid trenne ning kannatada välja naiste nokkimised. Me võitsime! Pääsesime peole oma liigi kümne parima rühma seas. 2015. aasta kulges tavalises rütmis, kui välja arvata elevus ja rasked trennid esimeseks välisfestivaliks ettevalmistamiseks.

Tegime Paide Ühisgümnaasiumi rahvatantsurühmadega Seltskond ja Seltskonna vilistlastega ühise kava ja põrutasime Kreekasse. Sama aasta augustist alates juhendab rühma Kätlin Merisalu. Aasta lõppes meie korraldatud rahvatantsupäevaga. 2016. aasta algas Ullo Toomi Tantsupäevaga ja kevadel olime taas maakonnapeo ootuses. Suvel jõudsime oma tantsukavaga Horvaatiasse folkloorifestivalile. 2017. aastal reisisime rahvatantsufestivalile Montenegrosse ja kevade pühendasime Järvamaa laulu- ja tantsupeole. Noorte ideed ja lavastus nõudsid uut lähenemist ja loovuse rakendamist. Kätlini poolt spetsiaalselt peoks loodud erinevate rahvaste tantsude lühike kokkuvõte tuli välja täpselt Loomisel moodi- kiire, tempokas ja natukese naljaga.

2018. aastal pidasime oma 5ndat sünnipäeva heategevusliku tantsulise etendusega “Meie oma lugu”, mis võitis kõigi kohalolijate südamed ning kevad kuulus taas maskonnapeoks ettevalmistusele. Suvel esinesime Paides toimunud Vaba Rahva Laulu kontserdil. Eelmine hooaeg möödus taaskord laulu- ja tantsupeo tähe all. Tervitasime laulu- ja tantsupeo tuld ning osalesime XX tantsupeol “Minu arm” S3 segarühmade koosseisus. Aasta oli meie jaoks teistmoodigi eriline, sest just sel aastal pärjati meid tiitliga “Järvamaa parim kollektiiv 2019”. Järvamaa kultuurihiies sirgub meie poolt istutatud tammepuu, mis sümboliseerib meile sitkust ja ühtehoidmist, perekonda ja järjepidevust. Meiega on oodatud liituma noored vanuses 21+, kes tunnevad huvi liikumise ja tantsimise vastu, on alati naerusuised ning kes otsivad meeldivat tegevust oma vaba aja sisustamiseks.

VAATA HUVIRINGIDE TUNNIPLAANI KALENDRIS

Treeningute toimumise ajad: E 20.00-21.30 ja N 20.00-21.30 Paide Muusika- ja Teatrimajas
Juhendaja: Kätlin Merisalu
Loomisel Facebookis: https://www.facebook.com/Loomisel/