fbpx

Raija Merilä toob vanad majad Paidest kahele kunstinäitusele

Kunstnik Raija Merilä on maalinud läbi terve talve Paide majad ja Järvamaa maastikud. Nüüd on näha umbes 40 teost Paide Vallitorni 8. korrusel ja veel rohkem maale Paide Muusika- ja Teatrimaja ruumides. Paide Vallitorni näitus jääb avatuks kuni 15.6.2023 ning Paide Muusika- ja Teatrimaja näitus kuni 22.6.2023. Teosed on ka müügis.
 
Juba üle viie aasta Paides elanud kunstnik Raija Merilä on ka kirjanik ja endine ajalooõpetaja. Teda kurvastab, kui paljud Paide kesklinna majad on halvas seisukorras ja lausa lammutusohus. Ta on maalinud renoveerimist vajavaid maju, aga ka kenasti renoveeritud.
 
Tal on väga hea meel, et Paide Vallitorni on ümber ehitatud suurejooneliseks külastuskohaks turistidele ja Eesti ajaloohuvilistele. Seetõttu tahab ta oma teose Vallitornist kinkida Järvamaa muuseumile. Tööd saab näha Vallitorni näitusel.
 
Kuna Vallitornis pole ruumi suurte maalide jaoks, on Raija Merilä tänulik Paide Muusika- ja Teatrimaja Avatud Galeriile, et sai samal ajal riputada Muusika- ja Teatrimaja ruumidesse oma näituse. Muusika- ja Teatrimaja näitusel on Raija suured maalid Paide majadest ja Järvamaa maastikest. Kuna ripustusruumi on palju, sai Raija Merilä võimaluse esitleda ka enda lemmikud ehk inimestest tehtud maale.
 
Erinevalt paljudest kunstinäitustest Eestis on Raija Merilä näitusetöödel näha ka hinnad. Ostuhuvilistel on võimalik helistada +372 530 34 619, misjärel tuleme kohale ja ostja saab töö kätte kohe peale tasumist. Turist ei tule kunagi pärast näituse lõppemist tööd ostma! Meiel on Raija Merilä Kodugaleriis ja Kunstigaraazis piisaavalt teoseid ja Raija maalib ka iga päev, ning toome midagi uut asemele.
 
Paide Vallitorni näituse avamine toimub laupäeval 20.5.2023 kell 20.
Avatud Galerii näituse avamamine toimub teisipäeval 23.5.2023 kell 17.
 
Mitmed kümned Raija Merilä näituseteosed on raamitud Raija Merilä Kodugalerii raamimistöökojas Tiigi tänaval. Vallitorni maalist valmistatud suveniire, näiteks kruuse ja ovaalsetes raamides fototrükke saab osta Wittensteini Tegevusmuuseumist.
 
Rohkem infot Raija Merilä ja tema toodangu ning elulookirjalduse kohta leiab kodulehelt www.artgalerii.info ja Facebookist otsides RaijaMeriläKodugalerii ja RaijArt.
 
Kontaktid:
– Raija Merilä Kodugalerii, Tiigi 17/9, Paide, +372 530 34 619 / Ilkka Porkka ja +372 5335 9449 / Raija Merilä

< TAGASI