fbpx

PAMT avab 14. jaanuaril oma kunstigalerii

Paide Muusika- ja Teatrimaja avab neljapäeval, 14. jaanuaril oma kunstigalerii, mis hakkab olema hetkel ainus avalik näitusepaik Paides. Et kunstigalerii asub PAMTi külalistele avatud ruumides ja nende ümber, kannab see nimetust Avatud Galerii. Selle olemus seisneb juhuslikus kokkupuutes kunstiga – maja külastav teatri-, kino- ja kontserdipublik satub justkui kogemata kunsti keskele. Avatud Galerii peamine eesmärk on tutvustada eesti kunsti nii Järvamaa kui laiemale kultuuri- ja konverentsipublikule. Samuti soovib galerii kujuneda kodugaleriiks ja kohtumispaigaks Järvamaal tegutsevatele kunstnikele. Et paremini planeerida galerii tegevust ning tuua Paidesse häid näituseid, korraldas muusika- ja teatrimaja avaliku kunstikorje.

Avatud Galerii galeristi ja PAMTi kultuurijuhi Mariliis Petersoni sõnul läks näituseprojektide üleskutse ootamatult edukalt. “Kui algselt lootsime saada paarkümmend näituseideed, siis tänaseks on neid laekunud veidi alla viiekümne. Meile saatsid projekte loomeinimesed üle Eesti, ka riigipiiridest kaugemalt. Teeb rõõmu, et ka Järvamaa kunstnikelt, loovisikutelt ja kogukonnaaktivistidelt tuli mitmeid häid ettepanekuid,” kirjeldas ta. “Avatud Galeriisse laekunud kunstiprojektid vaatab üle vastav komisjon ning valib välja tööd, mida hakkame aasta jooksul muusika- ja teatrimaja seintel nägema,” lausus Mariliis Peterson.

Avatud Galerii komisjoni kuuluvad Eesti Kunstnike Liidu president Elin Kard, Kai kunstikeskuse programmikoordinaator Triin Metsla, Paide linnaarhitekt Elo Kiivet, Paide Kunstikooli õpetaja ja kunstnik Margus Tiitsmaa ja Paide Muusika- ja Teatrimaja loominguline meeskond. Hindamisel võetakse arvesse projektide uudsust, professionaalsust ja sidet kohaliku kogukonnaga või teoste potentsiaali avardamaks kohaliku kunstipubliku tajuvälja.

Avatud Galerii esimeseks väljapanekuks on prantsuse fotograafi Vincent Tremeau maailmas palju kõneainet pakkunud portreenäitus “Kui ma ükskord suureks saan”, mis räägib lugusid laste unistustest, loovusest, haavatavusest ja hariduse tähtsusest kriisikolletes. Näitus on pühendatud ÜRO 75. aastapäevale ning see jõudis Eestisse Dokfoto Keskuse ja välisministeeriumi koostöös.

Avatud Galerii avamine on kl 15.00 PAMTi väikese saali ees.

< TAGASI