fbpx

Paides annab kontserdi Eesti tippakordionist Tuulikki Bartosik

Laupäeval, 24. juulil esineb kontserdiga “Suvesüda” Paide keskväljakul Eesti tippakordionist ja helilooja Tuulikki Bartosik koos Heli Ernitsa (inglissarv/oboe) ja Kirill Ogorodnikoviga (klassikaline kitarr), kes astuvad üles nime all Duo Telluur.

„Suvesüda“ on lugu sõprusest, hingesugulusest, soojusest, rõõmust, igatsusest, loodusest, inimnatuuridest. Kuulajatega kohtuvad kolm mitmekülgset eesti muusikut, kelle instrumendid on pärit erinevatest ajastutest. Akordioni, inglissarve ja kitarri kooslus on maailma muusikamaastikul unikaalne. Kontserdi märksõnaks on väljumine rutiinist, leides uusi põnevaid hingekaaslasi muusikas.

Duo Telluuri ja Tuulikki Bartosiki esituses saab kuulda nii tuttavat klassikalist muusikat kui Tuulikki värsket loomingut tema albumitelt ”Storied Sounds” ja ”Torm veeklaasis”. Kavas on ka palad Duo Telluuri värskelt albumilt “Õhtumosaiik”. Seda kõike vürtsitavad spontaansed improvisatsioonilised hetked, mis sünnivad koos publikuga.

Tuulikki Bartosik lõpetas 2002. aastal Stockholmi Kuningliku Muusikakõrgkooli rahvamuusika eriala ning 2004. aastal Sibeliuse Akadeemia, olles sellega esimene eestlane, kes on saanud pärimusmuusikas magistrikraadi. Ta on hinnatud instrumentalist kogu Euroopas. Eelmise aasta kevadel valiti tema album “Torm veeklaasis” maailma olulisima maailmamuusika ajakirja Songlines aprilli numbri kümne muusikavaliku hulka. Juunis andis ta välja lühialbumi “Fýri”.

“Tuulikki Bartosik – maailmakodanikust tippakordionist Võrumaalt”


Foto: Krõõt Tarkmeel / https://tuulikkibartosik.com

< TAGASI