fbpx

Paide Teatri teise hooaja esimene esietendus

20. novembril esietendub Paide Teatri teise hooaja esimene lavastus „Between Dreams and Drowning“, koostöös Sõltumatu Tantsu Lavaga. Tantsu ja sõna ühendava teose toovad publiku ette etendajad-lavastajad Steffi Pähn ja Ursel Tilk, dramaturgid Maike Lond Malmborg ja Alissa Šnaider, valguskunstnik Karolin Tamm ning helikunstnik Kenn-Eerik Kannike.

Koostöö on Paide Teatri teist hooaega läbiv märksõna. Teater usub, et koostöö on arengu võti. Tuua kokku kahe organisatsiooni teadmised ning oskused tähendab nii tegijate kui vaatajate jaoks maailma avardumist. Et teater võiks 21. sajandi muutuva ühiskonnaga sammu pidada, tuleb tuua kokku erinevad kogemused, erinevad lood, erinevad vaated ja otsida ühisosa, otsida seda, mis meid liidab.

Ka lavastus „Between Dreams and Drowning“ tegeleb sellega, mis meid kõiki ühendab. Armastusega. Kuidas väljendada midagi, mida ei saa sõnadesse panna? Ja isegi, kui saab, siis on jube piinlik? Või vähemalt hirmus? Või naljakas? Ja ega keegi teine niikuinii lõpuni ei mõista… „Me oleme lõpuks ikkagi üksi. Alati. Ka siis, kui me oleme suhtes. Koos saame olla muidugi. Aga ikkagi kaks eraldiseisvat inimest on koos. Mitte, et kahest saab üks. See on rohkem selline sümbioos. Ja sellepärast saabki ainult endaga tööd teha, ennast painutada, ennast tundma õppida,“ kõneleb etendaja-lavastaja Steffi Pähn.

„Between Dreams and Drowning“ esietendub 20. novembril kell 19.00 Paide Muusika- ja Teatrimaja suurel laval. 22. ja 23. novembril mängivad Ursel ja Steffi lavastust Tallinnas, Sõltumatu Tantsu Laval. Info järgmiste etenduste ja piletite kohta Paide Teatri ja Sõltumatu Tantsu Lava kodulehekülgedelt.

< TAGASI