fbpx

Paide Teatri Stuudio uus hooaeg!

Kolmandat hooaega alustav Paide Teatri Stuudio on sel aastal uue juhendajaga. Stuudiosse on oodatud kõik 15-20aastased noored ning jätkuvalt on eesmärk anda osalejatele vajalikud oskused oma ideede väljendamiseks, avardada maailmataju ning tutvustada teatri- ja etenduskunstide maailma. Lisaks sellele loodame Stuudio noori kaasata Paide Teatri lavastustesse ning jõuda ka Stuudio enda etteastete / lavastusteni.

Stuudio juhendaja on Mariliis Peterson, kes töötab Paide Muusika- ja Teatrimajas kultuurijuhina. Mariliisil on rakendusteatri magistrikraad Londonist, The Royal Central School of Speech and Drama koolist.
Tänavune stuudio keskendubki just rakendusteatri meetoditele, mille hulka kuuluvad näiteks improviseerimine, loovkirjutamine ja füüsiline teater. „Stuudio protsess sõltub väga palju osalejatest ja nende soovidest,“ räägib Mariliis, kelle sõnul annab rakendusteater noortele hea võimaluse koosloomiseks ja selle käigus avastada teatrimaailma erinevaid rolle. „Rakendusteater nihutab teatri piire traditsioonilisest teatrisaalist väljapoole, stuudio osalejatega uurime, kuidas see võiks just Paides toimuda,“ ütleb Mariliis, „Samuti tähendab see seda, et stuudio lõpp-produkt võib olla etendus, aga miks mitte ka näiteks raadioteater, kogukonda kaasav projekt või hoopis film.“ lisab ta. Koostööd jätkatakse ka Paide Teatri näitlejatega.

Stuudio õppetöö on sel aastal mõnevõrra erinev eelnevatest aastatest. Stuudio koguneb kord nädalas poolteist tundi, esmaspäeviti kell 18.00. Sellele lisanduvad ühised teatrikülastused, pikemad workshopid ja tunnid külalisjuhendajatega. Kuutasu (alates oktoobrist) on 15 eurot.
Stuudio avatund toimub 28. septembril kell 18.00 PAMT 3. korruse teatristuudio ruumis.

Info Facebookis

Lisainfo
Mariliis Peterson
mariliis.peterson@pamt.ee 555 92094

Harri Ausmaa
harri@paideteater.ee 58052622

< TAGASI