fbpx

Paide Teatri esiklavastus viib publiku Paide keskväljakule

Paide teatri uue meeskonna lavastus “Väljak” esietendub 2. juunil 2023. Rännaklavastus toimub Paide keskväljaku hoonetes.

“Oma esimese lavastuse teeme Paide keskväljakul. Paide on muutuste keskel, nii nagu ka linna süda. Keskväljaku ümber joonistab linn end ise valmis, aga mis siis saab, kui süda jääb tühjaks? Lavastuses vaatame millised mõtte-, tunde- ja emotsiooni protsessid siis tööle hakkavad, mida küsima tuleb hakata ja mis sealt saab edasi,” rääkis lavastaja Mariliis Peterson lavastusest “Väljak”.

“Me kaasame lavastusprotsessi erinevad keskväljaku hooned, inimesed, kes on nende hoonetega seotud, ja uurime unistusi ja mälestusi. Linnaruumis on väljakud nagu tühjaks klaasiks, mis täitub sellega, mis vaja. Olgu selleks siis revolutsioon või pidu või vaikus,” rääkis dramaturg Mart-Matteus Kampus.

Lavastaja on Mariliis Peterson, dramaturg Mart-Matteus Kampus, näitlejad Liisbeth Kala, Pirte Laura Lember, Elis Järvsoo, Jaan Tristan Kolberg ja Ott Kartau. Lavastuse kunstnik on Berta Kelder ja produtsent Triin Kordemets.

Lavastus “Väljak” toimub Paides kokku viiel korral 2., 3., 5., 6., ja 7. juunil.

Paide Teater avalikustas märtsis uue meeskonna, kuhu kuuluvad kunstiline juht Mariliis Peterson ja dramaturg Mart-Matteus Kampus, kes mõlemad on lõpetanud Royal Central School of Speech and Drama magistriprogrammid Londonis. Teatri produtsent on Triin Kordemets. Partnerid lavastuse läbiviimiseks kaasatakse projektipõhiselt.

Lisainfo:
MARITA KUTSAR
Kommunikatsioonijuht
Paide Teater
+372 533 39 539
www.paideteater.ee

< TAGASI