fbpx

Paide Teatri “Carmen” esietendub novembris

Paide Teatri ja teater Must Kast koostöölavastuse “Carmen” piletid on nüüd eelmüügis. Maailma tuntuimaks ooperiks peetava Georges Bizet suurteose lavastaja on Peeter Volkonski ning kunstnik Iir Hermeliin.

“Carmen” on Georges Bizet 1875. aastal loodud ooper, mis põhineb Prosper Mérimée samanimelisel novellil. Esietendusel vilistati teos välja ja kriitikud andsid sellele hävitavaid hinnanguid. Kolme kuu pärast Bizet suri, nägemata kunagi reaalsust, kus “Carmen” kõlab igapäevaselt ooperilavadel ja dušikabiinides üle maailma.

Peeter Volkonski, Paide Teatri ja Musta Kasti “Carmen” pöördub tagasi juurte juurde, pannes nii näitlejad kui publiku tundmatusse olukorda. Mis juhtub, kui ooperit esitavad draamanäitlejad, kellel puudub klassikalise laulu kool ja kellest mõned ei pea rangelt võttes viisigi? Ajal kui tantsuetendusi teevad inimesed ilma traditsioonilise balletikoolita ei tohiks see iseenesest olla probleem, kuid siiski?
“Carmen” on lugu kirgedest ja saatusest, inimestest, kes ei saa teha kuidagi teisiti sellest nagu nad just teevad. Kõrva taha võib panna, et samast räägib oma originaalversioonis ka vanas Indias loodud lauamäng “Tsirkus”, kus täringut visates võib niisama kergelt tippu tõusta kui põrmu langeda. Mõelgem siis vürst Volkonski lavastusestki kui rändtsirkuse etteastest Bizet´ muusikale.

Lavastuse trupp: Laura Niils, Kaarel Targo, Joosep Uus, Karl Robert Saaremäe, Birgit Landberg, Kirill Havanski, Johannes Richard Sepping, Jaanika Tammaru, Kaija M Kalvet, Karl Edgar Tammi.
Muusiku ja etendajana astub üles Kaarel Kuusk. Lavastaja Peeter Volkonski, kunstnik Iir Hermeliin, muusikajuht Ele Sonn, valguskunstnik Karolin Tamm, liikumisjuht Jaanika Tammaru, helitehnik Kenn-Eerik Kannike, produtsent Harri Ausmaa ning assistent Eliise Künnis.

Esietendus toimub 26. novembril Paide Muusika- ja Teatrimajas. Etendused 27. november ja 5. detsember Paides, 6. detsember Pärnu Endla Teatris, 18.-19. detsember Tallinnas Salme Kultuurikeskuse vast renoveeritud saalis. 20. detsember Tartus Vanemuise teatri väikeses majas.

Paide piletid müügil Piletimaailmas ning Pärnu, Tallinna ja Tartu piletid müügil Piletilevis. Kuni 30. septembrini on eelmüügi hind ainult 16.- eurot, alates 1. oktoobrist kuni 31. oktoobrini on piletihind 18.- eurot ning 1. novembrist alates 20.- eurot.

Lavastust toetavad Paide Linn, Paide Muusika- ja Teatrimaja ning Eesti Kultuurkapital.

Harri Ausmaa
Paide Teatri juht

harri@paideteater.ee
+372 58 052 622
www.paideteater.ee

< TAGASI