fbpx

Paide Teater otsib aasta lõpus esietenduvaks lavastuseks mängupaika

Talvehakul tuleb Paide Teatril välja koguperelavastus, mille mängimiseks otsib teater sobivat asukohta. Etendusi mängitakse novembris ja detsembris Järvamaal.
 
“Paide Teatri tulevane lavastus on suunatud peredele ning otsime selleks sobivat mängupaika Järvamaal. On oluline, et see oleks soojas siseruumis ja füüsiliselt ligipääsetav ning mahutaks ligikaudu 150 inimest,” rääkisPaide Teatri produtsent Triin Kordemets.
 
Lavastuse proovid toimuvad sügisel, seega on teatri soov kasutada mängupaika juba alates oktoobrist. “Meil on küll asupaigale teatavad tingimused, näiteks vajame kindlasti elektrit, lisaväärtuseks on ka lava, aga usun, et leiame sobiva ruumi. Oma koha pakkujale on see väga hea võimalus näha kõrvalt ühe lavastuse tekkimist ning võõrustada teatri meeskonda,” lisas Kordemets.
 
“Selle lavastuse puhul paneme tavapärasest oluliselt rohkem rõhku ligipääsetavusele, et ka ühiskonnas räägiksime, mõtleksime ja otsiksime võimalusi, kuidas teater teha ligipääsetavaks kõigi jaoks. Meie eesmärk on, et tulevast lavastust saavad nautida erinevad inimesed, olenemata nende vanusest või tervislikust seisundist,” sõnas Paide Teatri kunstiline juht Mariliis Peterson.
 
Mängupaigas on väga tervitatavad lastesõbralikud kohvikud ja muud lastele ja noortele suunatud lisategevused. Kõikidel, kes soovivad kohta mängupaigaks välja pakkuda, palub teater võtta ühendust Paide Teatri produtsendi Triin Kordemetsaga (triin@paideteater.ee).
 
Paide Teatri uue meeskonna esimene lavastus “Väljak” esietendus juunis Paide keskväljakul ja selle ümber asuvates hoonetes. Teater jätkab eksperimenteerimist Järvamaal asuvate ruumidega.
 
Foto erakogust.

< TAGASI