fbpx

Paide Teater alustab 2021. aastat muutustega

Kaks ja pool aastat tegutsenud Paide Teater on loodud selleks, et uurida kunsti ja kogukonna omavahelist suhet. Kuidas mõjutab kogukond kunsti ja vastupidi – kuidas on võimalik kunsti abil kogukonda muuta ja mõjutada. Esimesed kaks ja pool aastat keskendusime küsimusele „Millist teatrit on võimalik Paides teha?“ ja vastus sellele on üsna lihtne – igasugust. Nüüd oleme otsustanud küsimuse ümber sõnastada ja jätkame tööd selle nimel, et mõista „Millist teatrit on vaja 21. sajandi kogukonnale?“. Milline on kunstniku roll kogukonnas ja kas teatril on võimalik äratada ühe linna kujutlusvõime?

Sellega seoses on muutunud ka Paide Teatri meeskond. Lavastaja ja kunstilise juhi Jan Teeveti, etendajate Johannes Richard Seppingu ning Kirill Havanski, helikunstnik Kenn-Eerik Kannikese ning produtsendi ja teatrijuhi Harri Ausmaaga liitub jaanuaris 2021 lavastusdramaturg Oliver Issak.

Ent see pole kõik. Paide Teater kuulutab välja avaliku konkursi, et leida oma loovmeeskonda veel üks liige. Teater ei otsi näitlejat ega lavastajat, kunstnikku ega grimeerijat, vaid teatritegijat, inimest, kes tahab muuta ühe teatri ja kogukonna nägu.

Teatri kunstiline juht Jan Teevet ütleb, et avaliku konkursiga otsitakse inimest, kes kujundaks oma töökoha enda näole vastavalt. „Hoolimata sellest, et me oleme teater ja meie üheks põhitegevuseks jääb lavastuste loomine ja etendamine, ei otsi me tingimata klassikalise kooliga näitlejat. Me ootame kandideerima kõiki, keda huvitab teatri piiride avardamine, olgu selleks siis valgus- või etenduskunstnik või hoopis kirikuõpetaja või bioloog,“ sõnas Teevet.

Trupiga äsja liitunud Oliver Issak ütleb, et oluline on võimalus. „Teater (ja kunst) ei ole ühe kildkonna eralõbu, mille tulemeid õhtuti kunstisaalides nautida. Igaühel peaks ja võiks olla võimalus mõjutada seda, mida kunstiinstitutsioonides tehakse. Konkurss on üks võimalus kaasa rääkida ning mõtteid vahetada.“

Selleks, et kandideerida Paide Teatri teatritegijaks, tuleb soovijal saata vabas vormis essee „KUNST / KOGUKOND“ aadressile info@paideteater.ee. Esseid oodatakse 14. veebruari südaööni.

www.paideteater.ee

< TAGASI