fbpx

Paide Muusika- ja Teatrimajas tuuakse lavale Baltikumi suurim tantsushow

Eestis ja välismaal palju kõneainet pakkunud Streetshow tantsulavastus jõuab esmakordselt 8. märtsil Paide muusika- ja teatrimaja lavale, kuhu oodatakse täismaja.

Eriliseks teeb tantsushow toimumise Paides see, et lavastaja Enriko Pedaksalu on Järvamaal tänavatantsu edendanud juba aastaid ning saab oma kätetööd näidata nüüd kodupublikule. Ühtlasi on üks peaosalistest, Ago Rootsma alustanud oma tähelendu Türilt.

„Tunnet on raske kirjeldada, olen Paide etendusest väga inspireeritud ja põnevil. Teeme koos kohalike tantsijatega ettevalmistusi ning levitame sõna, et kõik huvilised saali jõuaksid,” rääkis Pedaksalu. „Tegemist on naistepäevaga, mis on see hea võimalus etendus oma õhtustesse plaanidesse mahutada ning lõpetada eriline päev koos perega sündmusel, mis toob rohkelt elamusi,” lisas ta.

Ago Rootsma on pärit Türilt, kus toimusid tema esimesed tänavatantsutrennid. „Tulin Enriko trennidesse ning sealt kogu tee alles algas,” rääkis Rootsma. Täna mängib ta üht peaosatäitjat Streetshow etenduses. „Siis, kui alustasin, oli mul ainult suur unistus, kuhu ei mahtunudki veel nii suurel laval esinemine või etenduse peaosatäitja roll. Nüüd on soovid saanud reaalsuseks,” lisas ta.

Pedaksalu sõnul on tantsijatele Alexela kontserdimaja lava Tallinnas juba kodune, aga Paide täiesti uus. Lavastaja ütles, et need ideed, mis avaetendusele ei mahtunud, tulevad Paides publiku ette ning muuhulgas on koreograafiat kõvasti täiendatud. Streetshow toimumine Paides on olnud kohalike soov juba aastaid. „Tants on siin linnas populaarne ning publik võistlustel väga julgustav,” ütles Pedaksalu.

Rootsma sõnul on Paides etendus omaette vaatamisväärsus ning tantsijad avashow järel veel kindlamad ja tugevamad. „Emotsioon saab kindlasti olema võimas ning anname Paide etendusel edasi erakordseid emotsioone. Oleme tantsulises osas teinud palju täiendusi ja häid muutuseid,” rääkis Rootsma.
Lavastaja Pedaksalu tuletas meelde, et saali ei oodata ainult tantsuhuvilisi. „See pole lihtsalt tantsuetendus, lisaks on visuaalseid efekte, kostüüme, videoid ja muud põnevat.”

VAATA LÄHMALT!

Allikas: Lenel Karu / JJ Street

< TAGASI