fbpx

Paide Muusika- ja Teatrimaja teeb suurürituste pausi

Lähtudes terviseameti ja valitsuse soovitustest, jäävad koroonaviiruse ohu tõttu Paide Muusika- ja Teatrimajas esialgu ära lähiajal toimuma pidanud suursündmused “Koolitants” ja “MoeP.A.R.K”, mis oleks Eesti eri paigust kokku toonud sadu inimesi. Teiste rahvarohkemate sündmuste kohta annab PAMT jooksvalt infot oma kodulehel ja sotsiaalmeedia kanalites. Jälgida tasub ka ürituste korraldajate infokanaleid.

“Paide Muusika- ja Teatrimaja kollektiiv lähtub mõtteviisist, et praeguses olukorras on parem karta kui kahetseda. Järgime asjatundjate soovitusi ning soovime ennetada viiruse levikut meie majas toimuvate suursündmuse kaudu,” ütles Paide Muusika- ja Teatrimaja direktor Martha-Beryl Grauberg.

Paide Teatri 26. märtsil esietenduva koguperelavastuse “Blablabla” proovid jätkuvad plaanipäraselt ning esialgu ühtki etendust tühistatud pole. Teater lähtub oma etendustegevuses kultuuriministeeriumi ning teatriliidu soovitustest. “Praegu ei ole nõuet tegutsevate kultuuriasutuste, teatrite ja kinode, plaanipäraste etenduste ära jätmiseks, kui on tagatud tervisekaitsemeetmed. Hoiame ministeeriumi ja teatriliidu nõuannetel silma peal. Loodame, et viiruse levik ei eskaleeru ning saame kahe nädala pärast uuslavastuse esietendusel publikuga kohtuda,” sõnas Paide Teatri juht Harri Ausmaa.

Ka teised sündmused toimuvad Paide Muusika- ja Teatrimajas esialgu kavakohaselt. Siiski palub PAMT üritustele ja ka huviringidesse mitte tulla inimestel, kes on hiljuti külastanud välisriiki, kel on palavik, nohu ja köha või muud haiguse tundemärgid. “Soovitame majja tulles pesta ja desinfitseerida käed ning hoida sündmuste ajal teiste inimestega kuni meetrist vahemaad,” ütles Grauberg.

Märtsikuised suursündmused asendab PAMT võimalusel kinoseanssidega, kuhu müüakse kuni sada piletit. Ehkki PAMTi kassa töötab praegu tavapäraselt, soovitab maja osta pileteid üritustele veebi kaudu. Aprilli sündmuseid esialgu ürituste paus ei puuduta.

 

< TAGASI