fbpx

Paide Muusika- ja Teatrimaja kuulutab välja Avatud Galerii teise kunstikorje

Avatud Galerii peamine eesmärk on tutvustada eesti kunsti nii Järvamaa kui laiemale kultuuri- ja konverentsipublikule. Samuti soovib Avatud Galerii kujuneda kodugaleriiks ja kohtumispaigaks Järvamaal tegutsevatele kunstnikele. Projektidega on oodatud osalema professionaalsed kunstnikud, kuraatorid ja loomeinimesed.

Kunstikorjes osalemiseks pane kirja:
1) millist näitus ja miks soovid Avatud Galeriisse tuua;
2) milline on Sinu taust kunstnikuna;
3) lisa mõned fotod oma näitusest;
4) millal sooviksid oma näitust Avatud Galeriis esitleda.

Saada oma näituse idee aadressile galerii@pamt.ee või saada postiga:
Paide Muusika- ja Teatrimaja
Pärnu 18
Paide
72712

Näituseprojektide laekumise lõpptähtaeg on 05.03.2023

AVATUD GALERII

Avatud Galerii asub PAMTi külalistele avatud ruumides saalide sees ja ümber. Selle olemus seisneb juhuslikus kokkupuutes kunstiga – maja külastajate seas on nii teatri-, kino-, kontserdi- kui ka konverentsipublikut, kes võivad kunstielamuse saada ootamatult. Galerii põhipinnaks on väikese saali näitusepinnad, samuti saab kunsti eksponeerida 1987. aastal rajatud postmodernistliku paekivihoone vestibüülis ja suure saali ümber paiknevates jalutuskoridorides. Lähtuvalt ruumide omapärast eksponeeritakse seintel kahemõõtmelist kunsti.

Galerii on rendivaba. Näituse ülespaneku eest vastutab kunstnik. Avatud Galerii katab võimaluste piires näituse transpordikulud. Näitused vahetuvad kaheksa nädala tagant. Töid eksponeeritakse riputussüsteemi abil jõhvide ja konksudega. Galeriis ei ole võimalik teha värvimistöid ega puurida seintesse auke.

Näituseprojektide valiku kinnitab Avatud Galerii komisjon, kuhu kuuluvad Eesti Kunstnike Liidu president Elin Kard, Eesti Kunstiakadeemia õppejõud ja doktorant Triin Metsla, Paide linnaarhitekt Peter Luuk, Paide Kunstikooli õpetaja ja kunstnik Margus Tiitsmaa, kunstnik Mari-Lill Pihtje ning Paide Muusika- ja Teatrimaja loominguline meeskond. Hindamisel võetakse arvesse projektide uudsust, professionaalsust ja sidet kohaliku kogukonnaga või teoste potentsiaali avardamaks kohaliku kunstipubliku tajuvälja.

Avatud Galerii esimene kunstikorje toimus aastal 2021 ja sellest sai galerii omale sisu kuni 2022 aasta lõpuni. Teiste seas osalesid kunstikorjes edukalt ka Ingmar Muusikus, André Perlstein, Kata Bereczki ning kunstirühmitused Vedelik ja Kesk-Eesti Kunstnike Liit.

< TAGASI