fbpx

Paide Muusika- ja Teatrimaja asub juhtima Martha-Beryl Grauberg

Paide Muusika- ja Teatrimaja uueks juhiks saab kommunikatsiooniekspert, ettevõtja ja õpetaja Martha-Beryl Grauberg.

Martha-Beryl elab ja töötab Paides, ta on lõpetanud Tallinna Ülikooli sotsiaalteaduste magistrantuuri. Viimastel aastatel on ta töötanud muu hulgas Arvamusfestivali kommunikatsioonijuhi ning Paide Gümnaasiumi meediaõpetajana.

Kultuuriga on Grauberg seotud olnud kogu oma teadliku elu. Kõige tõsisemalt on ta tegelenud koorilauluga, lisaks tantsu, orkestri- ja rahvamuusika ning kõnekunstiga.

Otsus muusika- ja teatrimaja direktori ametikohale kandideerimiseks ei sündinud kohe. “Mõte hakkas küpsema siis, kui selle maja inimesed soovitasid mul kandideerida,” ütles Grauberg.

“Kahtlemata on see minu jaoks põnev väljakutse, sest tegemist on Eesti mõistes unikaalse nähtusega, kus teineteise kõrval eksisteerivad Eesti noorim professionaalne teater, harrastuskollektiivid beebidest pensionärideni, kino, kultuuriüritused ning konverentsid.
Näen Järvamaa kultuuri sümboliks kujunenud majas palju võimalusi nii kultuuritarbija kui -loojana ning usun, et mul on, mida endast selle maja, seal töötavate inimeste ning laiemalt Paide linna ja Eesti kultuuri heaks anda. Muusika- ja teatrimaja on kohaliku kogukonna jaoks oluline kokkusaamiskoht ning soovin, et iga linlane leiaks vähemalt kord nädalas, iga järvamaalane paar korda kuus ning Eesti teatripublik paar korda aastas enda jaoks põhjuse sellesse majja tulla,” lisas ta.

Linnapea Priit Värk tunneb heameelt, et pikad otsingud Paide ja Järvamaa kultuuritempli juhi kohale on lõppenud edukalt. “Uus eestvedaja Martha-Beryl Grauberg on lapsepõlvest saati olnud selle majaga seotud ning tal on selged sihid, kuidas Paide kultuurielule veel hoogu anda. Vähem tähtsam pole ka asjaolu, et kodulinn ja selle areng on talle südameasjaks,” sõnas linnapea.

Martha-Beryl Grauberg alustab tööd esmaspäeval, 2. detsembril. Seni Paide Muusika- ja Teatrimaja juhtinud Ülle Müller pani ameti maha oktoobris.

Foto: Kermo Vahula

< TAGASI