fbpx

Paide linna jaaniõhtu toimub tehisjärve ääres meeleoluka peresündmusena

Paide tehisjärve ääres toimuval jaaniõhtul saab kuulda kolme kontserti, jalutada Paide taliteel ning proovida erinevaid spordialasid. Sauna-aasta puhul saavad linlased järve ääres nautida ka saunamõnusid.
 
Tänavune jaaniõhtu toimub tehisjärve ääres rannaspordikeskuses, mis on linna kaasava eelarve toel ja vabatahtlike eestvedamisel kujunenud mõnusaks suviseks ajaveetmise kohaks. Nii saab jaaniõhtu kontserdiga sümboolse alguse Paide rannahooaeg.
 
Paide linna jaaniõhtu peaesineja on noorteansambel Uurikad Uuri külast Harjumaalt, kes esitab lõbusaid rahvalikke laule ja kellega koos on laval ka Paide Muusika- ja Teatrimaja Pillijad. Õhtu avakontserdi annavad Paide muusikakooli noored solistid ning õhtu lõpetab tuntud laule omas kuues viljelev duo Liana Zeigo ja Ragnar Häide. Üles astuvad ka Sinilille ja Kägärä rahvatantsijad ning Paide ukrainlaste tantsurühmad.
 
Lisaks rannailma nautimisele, kontsertidele ja liikumisaasta puhul toimuvatele sportlikele tegevustele on kõigil võimalik jalutada mööda Paide taliteed Valgma külla, teejuhiks on Hindreku talu perenaine Tuuli Klementa. Valgmalt Paidesse tagasi saab tellitud bussiga.
Paide jaaniõhtut juhib Paide Linnameeskonna kogukonnajuht Arto Saar.
 
Jaaniõhtul süüdatakse väike jaanituli, häid maitseid pakuvad Uskumatu kohvik, Teatrikohvik ja rannakohvik. Igaüks võib kaasa võtta ka oma piknikukorvi.
 
Paide jaaniõhtu kava kestab kella 16-21. Pärast seda saab edasi liikuda teistele jaaniõhtutele Türil, Roosna-Allikul ja mujal.
 
Paide jaaniõhtu sünnib Paide Rannaspordikeskuse, linna spordiklubide, Paide Spordikeskuse ja Paide Muusika- ja Teatrimaja koostöös. Ettevõtmist toetab Paide linn, Eesti Kultuurkapital, Coop Järva, AS Kuma ja Hindreku turismitalu.

< TAGASI