fbpx

Paide juurtega tippmuusikud Mihkel ja Mari Poll-Novakovic esitavad Paides Beethoveni muusikat

Neljapäeval, 3. detsembril toimub Paide Muusika- ja Teatrimajas kontsert, kus esinevad viiuldaja Mari Poll-Novakovic, pianist Mihkel Poll ja tšellist Henry-David Varema. Kavas on kolm Beethoveni teost – kaks klaverisonaati ning klaveritrio.

“Need teosed kuuluvad Beethoveni loomingu paremikku, tema klaveritriod on olnud teed rajavad ning etaloniks paljudele teistele heliloojatele, niisamuti on lood klaverisonaatidega,” rääkis Mihkel Poll.

Õde-vend Mari Poll-Novakovic ja Mihkel Poll on seotud ka Paidega – nende vanaisa oli helilooja Märt Hunt, kes sündis ja kasvas Paides. “Paide peale mõeldes tekib alati soe ja hea tunne ning siinne publik on alati olnud väga toeatav. Ootame kõiki, kellele meeldib Beethoveni muusika või klassikaline kammermuusika üldiselt,” lisas Poll.

Pianist Mihkel Poll on lõpetanud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia Ivari Ilja klaveriklassi doktorikraadiga ning Guildhalli Muusika- ja Draamakooli Londonis. Ta on pälvinud mitmeid rahvusvahelisi konkursivõite ning kolmel korral Eesti Kultuurkapitali helikunsti sihtkapitali aastapreemia.

Viiuldaja Mari Poll-Novakovic on lõpetanud Londoni Kuningliku Muusikakolledži. Alates 2019. aastast töötab ta Rahvusooper Estonia kontsertmeistrina ning on Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia viiulilektor. Ta mängib Wikipedia andmetel Eesti Pillifondi poolt talle kasutada antud Nicolaus Gagliano viiulil (1723).

Tšellist Henry-David Varema on lõpetanud Tallinna Konservatooriumi, 2005. aastal lõpetas Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia doktoriõppe. Alates 1995. aastast on ta olnud Rahvusooper Estonia orkestri tšellorühma kontsertmeister ning 2001. aastast ta tegev Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia tšello- ja kvartetiõppejõuna (aastast 2016 professorina).

Kontserdi info ja piletid

< TAGASI