fbpx

Paide hooviteatrite festival tuleb taas

Eelmisel aastal alguse saanud Paide hooviteatrite festival toimub tänavu taas, sedakorda 11.-12. septembril. Festivalil annavad vabaõhuetendusi Eesti erinevad harrastusteatrid, mängupaikadeks Paide linna toredad sisehoovid.

Ettevõtmise korraldaja, Paide Muusika- ja Teatrimaja kultuurijuht Mariliis Peterson usub, et festival on Eesti harrastusteatritele hea võimalus oma loomingut tutvustada ning see rikastab kindlasti Järvamaa ja Paide kultuurielu.

„Paide on juba mõnda aega olnud teatrilinn ning üks tore teatrifestival sobib siia väga hästi. Eelmine aasta näitas, et huvi etenduste vastu on suur ning kindlasti soovime häid teatrielamusi pakkuda ka tänavu,“ ütles Peterson. “Loodame, et muusika- ja teatrimaja on sellega aluse pannud toredale iga-aastasele kultuuritraditsioonile,“ lisas ta.

Peterson julgustab kõiki Eesti harrastustruppe Paide Muusika- ja Teatrimajaga ühendust võtma, kes sooviksid festivalil oma etendusega üles astuda. „Ootame kõiki truppe, kes tahaksid Paidesse mängima tulla, end registreerima. Lisaks publikule kutsume etendusi vaatama ka Eesti professionaalseid teatritegijaid, et anda kõikidele truppidele tagasisidet.“

Registreerida saab kuni 15. augustini.

Mullu augustis andis Paides etendusi kümmekond harrastustruppi Harju,- Pärnu,- Võru, Rapla- ja Järvamaalt, lisaks toimus luuleõhtu Paide Teatrilt.


Registreerimine ja info:
hooviteater@pamt.ee
tel: 555 920 94

< TAGASI