fbpx

Paide Hooviteatrite festival tuleb 16 etenduse ja uute põnevate hoovidega

Nädalavahetusel, 11. – 13. septembril toimub Paides teine Hooviteatrite festival, mis toob linna hoovidesse ja koduõuedele mängima 16 harrastustruppi üle Eesti. Etendusi tullakse andma Saare- ja Hiiumaalt, Harju-, Lääne-Viru, Pärnu- ja Viljandimaalt, samuti Tallinnast. Järvamaad esindavad Alburahva Teater, Tarbja näitering, Vahuküla Näitetrupp ning Paide Huviteater, mis mängib oma lavastust “Ahvikäpp” õhtupimeduses Vallimäel.

Kui eelmisel aastal jäid mängukohad kesklinna piirkonda, siis tänavu jõuab teatritegemine lisaks kesklinnale ka kaugematesse nurkadesse Joodil ja Röal ning Luige ja Soo tänaval. Oma koduõuele said teatrit kutsuda ka linlased ise. Seda võimalust kasutas näiteks Joodi elanik Margit Udam. “Meil oli kogukonnas juba kevadel plaan korraldada suvel hoovikohvikute päeva, aga seoses eriolukorraga otsustasime ära jätta. Hooviteatrite festival aga andis suurepärase võimaluse üheskoos tegutseda ja kohalik kogukond ikkagi kokku kutsuda. Kogukond on väga pühendunud, peame laupäeval ka ühist kodukohvikut, mille tulu läheb Joodi laste mänguväljaku ehitamise fondi,” rääkis Udam.

Teatritegemine jõuab muu hulgas ka linnapea Priit Värgi õuele, Treegeri kohvikusse ning Tainas Catering kohvikusse Keskväljakul, samuti Paide Vallimäele, Wabakohvikusse, Sookure lasteaeda, Kuma Foto hoovi, Rüütli ja Pikale tänavale ning muusikakooli õuele. Võimalusel on igal pool avatud kohvikud.

Hooviteatrite festivali eestvedaja Mariliis Peterson rõõmustab, et teatritruppe ja mängupaiku on nii palju erinevaid. “Tegime suvel üleskutse nii truppide kui ka hoovide leidmiseks ning vastukaja oli väga hea. Oleme kokku saanud toreda ja eripalgelise kava, mis peaks rõõmustama kõiki teatrisõpru. Loodame, et ilm väga sügiseseks ei lähe, kuid võimalusel soovitame kaasa võtta vihmakeebi. Oleme mängupaigad varustanud ka telkidega,” märkis Peterson.

Laupäeval, kui etenduspaigad on linna südamest kaugemal, saab kasutada kohale jõudmiseks spetsiaalset teatribussi, mis väljub Paide kiriku tagant pärast vallimäe etendust ning viib soovijad nii Röale kui ka Joodile.

Hooviteatrite festivali 16 etenduse seas on nii omaloomingut kui ka maailmaklassikat. Näiteks on lavastusteks seatud Aleksandr Puškini, Hella Wuolijoki, Neil Simoni ja Albert Camus` teoseid. Eesti kirjandusest mängitakse näiteks Hugo Raudsepa näidendit “Roosad prillid”.

Festivalil astuvad üles Sookure lasteaia õpetajate trupp, Hiiu Naaditeater, ON1Teater, Jõelähtme LavaGrupp, Alburahva Teater, Salme Vallateater, Raeküla Rahva Teater, näitetrupp Poolvillased, Tarbja näitering, Paide Huviteater, AX Teater, Tallinna Teeninduskooli õpilasteater SEKAM, Vahuküla Näitetrupp, Võhma Linna Teater Rassijad ning Tammsaare Teater.

Laupäeval saab osa võtta ka foorumteatri etendusest “Peatage maailm, tahan maha minna”, millest publik võib soovi korral aktiivselt osa võtta. Foorumteater on osalusteater, mis aitab luua dialoogi inimeste vahel. Teatri eesmärk on uurida päriselulisi probleeme ja ajendada osalejaid nendele lahendusi otsima. Lavastuses kaasa tegeva näitleja Marii Noore ülesanne on tekitada sild näitlejate ja publiku vahel.  “Minu rolliks on jokker, kes on etenduse läbiviija. Jokker muudab publiku etenduse osaks ning üritab koos nendega lahendusi leida.”

Festivali viimasel päeval, pühapäeva hommikul toimub ühine jalutuskäik Paide linna peal, et kuulata Paide teatri audiorännakut “Labürint”. Kogunemine on Keskväljakul ning eelnevalt tuleb “Labürint” Fienta piletikeskkonnast oma telefonisse laadida.

Reede ja laupäeva õhtul saavad nii festivalil osalejad kui ka linnarahvas tulla muusika- ja teatrimajja õdusatele klubiõhtutele.

Etendused on tasuta.

Paide hooviteatrite festivali kava ja info.

 

Hooviteatrite festivali toetavad Eesti Kultuurkapitali Järvamaa ekspertgrupp, Rahvakultuuri Keskus, Eesti Harrastusteatrite Liit.

< TAGASI