fbpx

Näitus „PAMT35“ vaatab tagasi Paide Muusika- ja Teatrimaja loomisloole

Avatud Galerii fotonäitus „PAMT35“ vaatab tagasi maja saamisloole ja tegutsemisaastatele. Näitusel on koha leidnud kohalike fotograafide jäädvustused nii maja rajamisest kui eredamatest hetkedest läbi 35 aasta. Vestibüüli keskele püstitatud meenutuste telgis saab osa digitaalsest fotonäitusest, mida jooksvalt täiendatakse. Näituse avamine toimub teisipäeval, 31. jaanuaril 2023 kell 17.

PAMTi vestibüüli ja jalutuskoridori seintel on väljas 20 vanemat ja uuemat fotot, mis jõudsid näitusele avaliku fotokorje kaudu. Näituse kuraatorid Mari-Lill ja Meelis Pihtje tegid seejärel valiku, lähtudes soovist anda näitusega ülevaade maja rikkalikust ajaloost.

“Paide Muusika- ja Teatrimaja on meie jaoks alati olnud Järvamaa kultuuri süda. Raamitud fotode valiku aluseks sai ajajoon ehitusaastate algusest kuni tänapäevani. Otsisime välja laekunud fotode seast visuaalselt kõige mõjuvamad kaadrid, mis meie arvates võiksid publikut kõnetada,” ütlesid kuraatorid Mari-Lill ja Meelis Pihtje.

Fotode autorid on Olev Kenk, Dmitri Kotjuh, Ingmar Muusikus, Jan Vutt ja Märt Lõhmus. Samuti on väljas Eesti Arhitektuurimuuseumi materjalid maja algsetest ja tänasest muutunud ruumidest nagu kohvik ja peeglisaal. Iga foto juures on QR-koodi kaudu võimalik kuulata fotoga seotud muusikalist kujundust.

Lisaks fotonäitusele on vestibüüli keskele musta telki rajatud meenutuste tuba, kus saab näha pea kõiki fotokorjesse jõudnud jäädvustusi. Digitaalset fotonäitust on plaanis kuraatoritel jooksvalt täiendada. Selleks tuleb saata oma foto aadressile info@pamt.ee.

Näitus, mis on kingituseks eelmise aasta lõpus 35. sünnipäeva tähistanud Paide Muusika- ja Teatrimajale, jääb avatuks kevadeni.

Näituse korraldamist toetas Eesti Kultuurkapital.

< TAGASI