fbpx

Ootame kunstihuvilisi näituse “Lõbude aed” avamisele

1. aprillil kell 16 avatakse Paide Muusika- ja Teatrimaja Avatud Galeriis kunstirühmituse Vedelik ja Kesk-Eesti Kunstnike Liidu näitus “Lõbude aed”.
 
“Lõbude aed” on Kesk- Eesti Kunstnike Liidu ja kunstirühmituse Vedelik ühisnäitus. Näituse pealkiri on inspireeritud madalmaade kunstniku Hieronymus Boschi 15. sajandi tööst „Lõbude aed“. Pealkiri on loomulik ja süütu. Bosch on ka varem inspireerinud kunstnikke igapäevaelu ainest kujutama. Boschi kunst on müstiline ning asjakohane nagu on mitmekesine ja huvitav ka kahe rühmituse ühine väljapanek.
 
Vedelik on kunstirühmitus, vabalt platvormilt moodustuv kooslus. Vedeliku liikmeks on igaüks, kes tunneb mõnda Vedeliku liiget. Vedeliku poolmüütiliseks esiisaks võib Peter Velbergi ja tema vahetut ning eluga läbipõimunud loomingut. Vedeliku väljundite valdkond on lai, välja on antud temaatilisi ajakirjanumbreid, korraldatud näitusi, perfomance’id, tegevuskunstiaktsioone, seltskondlikke üritusi, osaletud mälumänguvõistlustel ja organiseeritud ühiskülastusi. .
 
Kesk-Eesti Kunstnike Liit on loominguline ühendus professionaalsetele visuaalkunstiga tegelevatele kunstnikele, kes soovivad läbi oma tegevuse tõsta kunstiloomingu prestiiži Järvamaal.
 
Näitus jääb avatuks 31. maini ja on huvilistele tasuta.

< TAGASI