fbpx

Lavale jõuab Paide Teatri ja STL-i koostöölavastus “Between Dreams and Drowning”

20. novembril esietendub Paide Teatri ja Sõltumatu Tantsu Lava koostöölavastus “Between Dreams and Drowning”. Ursel Tilga ja Steffi Pähna tantsulavastus tegeleb armastuse, armumise ja armastatud olemise tagajärgedega. See on otsing nende abstraktsete ja mitmenäoliste printsiipide toore ja ürgse essentsi järele.

Etendaja Steffi Pähn: “Me oleme lõpuks ikkagi üksi. Alati. Ka siis, kui me oleme suhtes. Koos saame olla, aga alati jääb nii, et kaks inimest on koos. Mitte, et kahest saab üks. Ehk on see pigem sümbioos? Ja sellepärast saabki ainult endaga tegeleda, ennast painutada, ennast tundma õppida.”

“Sümbioos on loodusest kõige parem võrdlus. Aga on oht, et see sümbioos võib kergesti muutuda parasiitluseks. Sümbioosi hoidmine on hästi keeruline. Selle nimel tulebki tööd teha,” lisab lavastuse kaasautor Ursel Tilk.

Lavastuse pealkiri ning idee sündisid Ursel Tilga (Paide Teater) ja Belgia tantsukunstniku Lore Borremansi mõtetest ja tunnetest. Samanimeline lavastus etendub hooajal 2020/2021 Borremansi lavastusena ka Belgias.

Lavastuse autorid ja etendajad on Ursel Tilk (Paide Teater) ja Steffi Pähn (Nuku), dramaturgid Maike Lond Malmborg ja Alissa Šnaider, valguskunstnik Karolin Tamm, helikujundaja Kenn-Eerik Kannike, produtsendid Harri Ausmaa (Paide Teater) ja Triinu Aron (STL), projektijuht Carolyn Mets.

Etendused 20.11, 6. ja 7.12 Paide Muusika- ja Teatrimajas, 22., 23.11, 12. ja 13.12 Sõltumatu Tantsu Laval.
Etendus kestab 70 minutit.
Toetajad: Eesti Kultuurkapital, Paide Linn, Paide Muusika- ja Teatrimaja, Sõltumatu Tantsu Lava.

< TAGASI