fbpx

Kultuuriloopäev ja kontsert – Nikolai Rimski – Korsakov 175

21. märtsil toimub Paide linnas kultuuriloopäev ja kontsert, mis on pühendatud muusikaajaloo suurkuju Nikolai Rimski-Korsakovi 175ndale sünniaastapäevale. Maailmakuulus helilooja kirjutas muinasjutulisi oopereid, orkestriteostest on populaarseim tema sümfooniline süit “Šeherezade”. Ta oli rühmituse “Võimas Rühm” liige, osav orkestreerija ja dirigent ning hinnatud õppejõud Peterburi konservatooriumis, mis kannab siiani tema nime.

Miks tähistame Nikolai Rimski-Korsakovi sünniaastapäeva Paide linnas?

Muusikaajaloo suurkuju, maailmakuulsa „Kimalase lennu“ autor on viibinud Paide linnas, Mäo mõisas isiklikel põhjustel. 19. saj lõpus oli Mäo mõisapreiliks helilooja vennatütar Alexandra Rimski-Korsakov. Sugulasi külastades korraldati helilooja auks kodukontserte.

Eeltoodust tulenevalt toimub 21. märtsil Mäo mõisas ning Paide Muusika-ja Teatrimajas Nikolai Rimski-Korsakovile pühendatud kultuuriloopäev. Kell 15.30 avame Mäo mõisas teemakohase infotahvli. (Tasuta buss Paide Muusika-ja Teatrimaja juurest väljub kell 15.00.) Kell 17.00 algab Paide Muusika-ja Teatrimajas Eesti Teatri- ja Muusikaakadeemia õppejõu Tiia Järgi loeng „Nikolai Rimski – Korsakov 175 – ülevaade suurmehe elukäigust ning rollist Eesti muusikaloo kujunemisel“. Loengule järgneb kontsert „Nikolai Rimski – Korsakov ja Eesti rahvusliku muusika sünd“. Maailmakuulsa helilooja ning tema Eestiga seotud õpilaste loomingu paremikku esitavad tuntud muusikud – keelpillikvartett: Arvo Leibur, Mari-Liis Uibo, Toomas Nestor, Aare Tammesalu. Üles astuvad sopran Ksenja Kuchukova, bariton Atlan Karp ja pianist Auli Lonks. Kontserdikavast ei puudu maailmakuulus „Kimalase lend“.

Kultuuriloopäev ja kontsert on tasuta. Ootame muusikasõpru osalema meeldejääval kultuurisündmusel.

Kultuuriloopäev ja kontsert

Nikolai Rimski-Korsakov 175

21.03.2019

Kell 15.30 Kohtume Nikolai Rimski – Korsakovi suvituspaigas Mäo mõisas.

(Buss Paide Muusika- ja Teatrimaja juurest Mäo mõisa väljub kell 15.00)

  • Ülevaade Mäo mõisa ajaloost ja Rimski-Korsakovi perekonna sidemetest Paide linnaga. – genealoog Andres Kruusmaa.
  • Infotahvli avamine.

Paide Muusika-ja Teatrimajas avatud seminar ja kontsert

  • Kell 16.15 Tervituskohv ja tutvumine näitusega „Nikolai Rimski – Korsakov ja Paide linna mõisad“.
  • Kell 16.45 Seminari avamine
  • Kell 17.00 – „Nikolai Rimski – Korsakov 175“ – ülevaade suurmehe elukäigust ning rollist Eesti muusikaloo kujunemisel“ – lektor muusikateadlane ja õppejõud Tiia Järg.
  • Kell 18.00 Virgutuspaus
  • Kell 18.15 Kontsert „Nikolai Rimski – Korsakov ja Eesti rahvusliku muusika sünd“

Keelpillikvartett: Arvo Leibur, Mari-Liis Uibo, Toomas Nestor, Aare Tammesalu

Sopran Ksenja Kuchukova

Bariton Atlan Karp

Pianist Auli Lonks

Produtsent Toivo Tuberik

Kultuuriloopäeva ja kontserdi korraldajad ning toetajad:

Paide Muusika- ja Teatrimaja, SA Ajakeskus Wittenstein/Järvamaa muuseum, Paide Linnavalitsus, Uus Kontsert OÜ, Kultuurkapitali Järvamaa ekspertgrupp, Järvamaa Arengu Partnerid, LEADER.

Lisainfo

Ründo Mülts

SA Ajakeskus Wittenstein/Järvamaa muuseum

56682165

< TAGASI