fbpx

Kontsertlavastuse “Edith Piaf ja II maailmasõda” vokalistile asenduse leidmine osutus keeruliseks, sest Prantsuse šansooni lauljaid saab Eestis üles lugeda vaid ühekäesõrmedel

Homme, 9.aprillil kell 19.00 toimub Paide Muusika- ja Teatrimajas kontsert “Edith Piaf ja II maailmasõda”. Päev enne kontserti selgus, et lauljatar Rebecca Kontus ei saa haigestumise tõttu esineda.

Paide Muusika- ja Teatrimaja turundusjuht Marika Juusu: “Katki läinud muusikalistele instrumentidele leiab lahenduse kergema vaevaga, aga inimhäälele – eriti, kui tegemist on Prantsuse šansooniga – asenduse leidmine pole kergete killast. Eestis tegutsevaid prantsuse šansooni lauljaid on väga vähe. Kontserti edasilükkamist püüdsime vältida, sest pileteid on müüdud ligi kakssada ja kõigile ei ole võimalik uuest kuupäevast teada anda. Korraldaja abil leidsime õnneks kiiresti hea lahenduse.”

Kontsertlavastusel “Edith Piaf ja II maailmasõda” laulab Rebecca Kontuse asemel Helin-Mari Arder, kelle repertuaari kuulub ka prantsuse šansoon. Eesti publik teab Helin-Mari Arderit kui päikeselist lauljat, kelle repertuaaris leidub muusikat erinevaist maailma paigust. 2006. aastal salvestas Helin-Mari ka kuulsa laululooja Michel Legrand’i lauludega plaadi „En écoutant Legrand“ ehk „Kuulates Legrandi“.

Helin-Mari Arder: “Igal keelel on oma värv, oma maailm. Kui laulan prantsuse keeles, avaneb minu jaoks uks teise maailma. Prantsuse keelel ja kultuuril on oma, sensuaalne ja romantiline hõng, mille suhtes on raske külmaks jääda. “

Edith Piafi surematuid laule: “La Vie En Rose”, “Mon Dieu” ja “Non, Je Ne Regrette Rien” kuuleme Helin-Mari Arderi esituses juba homme, 9.aprillil kell 19.00 Paide Muusika- ja Teatrimaja suurel laval.

Üllar Saaremäe, kes loeb katkendeid Remarque´i raamatust “Triumfikaar” ja kehastub laval seeläbi peategelaseks Raviciks, on kohal ja valmis nautima duot uue lauljatariga. Kontsertlavastus loob õhtu, kus saab sarmikate tekstide, meeleliste šansoonide ning heli- ja valgustausta abil tunda end korra teise maailmasõja-aegses Pariisis.

Piletid saadaval Piletimaailmas, kahekesi tulles on piletid soodsamad: https://pamt.ee/events/eesti-kontserti-kontsert-edith-piaf-ja-ii-maailmasoda/

Pileteid saab osta ka Paide Muusika-ja Teatrimaja kassast.
Telefon 38 49137 / 5528180
E-post: kassa@pamt.ee

< TAGASI