fbpx

Kogupere jõulusündmus “Jõulukroon” tuleb tänavu uues kuues

Laupäeval, 12. detsembril toimub Paides koguperesündmus “Jõulukroon”, kus peetakse jõululaata, näha saab maja harrastusringide etteasteid ning Eesti uusimat jõulufilmi. Üritus toimub Paide muusika- ja teatrimaja sees ja ümber. Majas võib korraga olla kuni 200 külastajat ning nii kauplejatele kui külastajatele on siseruumis kaitsemaskid kohustuslikud.

Jõululaadale on tulemas sadakond kauplejat mitmetest Eesti paikadest, sh Saaremaalt, Põlvast, Tartust, Türilt ja Harjumaalt. “Tänavune sündmus tuleb tavapärasest ehk väiksem ja vaiksem, ent hubasem ja soojem. Usume, et põnevust jagub nii suurtele kui väikestele. Maja sees saab tutvust teha eesti käsitööga, õuealal on väljas peamiselt toidukaup. Igal täistunnil algab suures saalis PAMTi kollektiivide etteaste ja päeva lõpetab filmi “Jõulud džunglis” linastus,” rääkis PAMTi direktor Martha-Beryl Grauberg.

Soovides tagada nii kauplejate, esinejate kui külastajate ohutust, lubab PAMT majja korraga 200 külalist. Külaliste sisenemine toimub üksnes läbi peaukse, kus toimub ka piletimüük ja inimeste loendamine. “See on vajalik, et meil oleks ülevaade, kui palju külastajaid parasjagu majas on. Kui osa inimesi majast väljub, saavad nende asemele tulla järgmised, seega palume väga, et inimesed teineteisega arvestaks,” selgitas Grauberg.

Lisaks külaliste loendamisele hajutab PAMT siseruumides müügipindu, väljas on desopunktid ja ringi liiguvad kultuuripäkapikud, kes jälgivad 2+2 reeglist kinnipidamist ning vajadusel tuletavad seda sõbralikult meelde. Nii kauplejatele kui külalistele on majas sees kaitsemaski kandmine kohustuslik.

Suures saalis loovad meeleolu igal täistunnil algavad Paide Muusika- ja Teatrimaja kollektiivide etteasted. Kõige esimesena astuvad kell 10 üles beebikooli kasvandikud. Oma esimese lavastusega tuleb kell 11 ja kell 15 publiku ette Paide Teatri stuudio. Samuti on kavas muusikastuudio kaks kontserti ning rahvamuusikakontsert “Pühadepillerkaar”. Kell 16 linastub Eesti uusim jõulufilm “Jõulud džunglis”, kuhu pääseb ürituse käepaelaga. Muusikalised üllatused Paide Amatöörmuusikute Trupilt PAMT. Päeva juhib jõuluvana Taavi.

Väikeses saalis on üleval Järvamaa Keskraamatukogu näitus jõulusokkidest ja -sussidest ning osaleda saab piparkoogikaunistamise töötoas. Töötab Hämariku memmede kohvik, mis pakub muu hulgas traditsioonilist mulgiputru. Paide Teatrikohvik valmistab jõulutoite ning seal saab päeva jooksul kuulata rahvamuusikat Viljandi- ja Järvamaa folkmuusikute esituses.

Paide Muusika- ja Teatrimaja kassast saab “Jõulukrooni” ajal osta soodushinnaga pileteid valitud kultuurisündmustele uuel aastal ning osaleda õnneloosis, mille tulu läheb Arvamusfestivali suvisele tänavakunstiprojektile.

Jõulukrooni saab külastada 12. detsembril kl 10-18. Käepael maksab 1€, eelkooliealistele tasuta. Järva Teataja kupongiga on käepael tasuta. Käepaela ostmiseks on vajalik sularaha.

Lisainfo, kultuurikava ja kauplejate nimekiri: https://pamt.ee/joulukroon2020/.

< TAGASI