fbpx

Paides annavad kontserdi Euroopa tuurile “lõksu jäänud” Kiievi Solistid

24. aprillil kell 17 annab Paide Muusika- ja Teatrimajas kontserdi Ukraina Kammerorkester Kiievi Solistid, kelle kontserdireis Itaalias algas 23. veebruaril 2022, päev enne Ukraina sõda. Sellest ajast saati on orkester justkui kodutuna mööda Euroopat reisinud, esitades oma kodumaa lugu muusika kaudu. Pärast Itaalia tuuri on Kiievi Solistid andnud Euroopa muusikainstitutsioonide eestvõttel ja abiga kontserte Saksamaal, Šveitsis, Rootsis, Norras, Leedus ja Lätis.
 
Kontserdi tulu läheb muusikute reisikulude ja esinemistasude katteks ning ukraina sõjapõgenikud saavad kontserdile isikudokumendi alusel sisse tasuta.
 
Anatoli Vassilkivski, Kiievi Solistide kunstiline juht: “Me mängime rahu nimel. Keeruline on hetkel kõiki emotsioone sõnadesse panna. Meie pered jäid Ukrainasse, kuid oleme nendega iga päev ühenduses. Meie töö on hetkel keeruline, kuid me musitseerime. Muusika aitab, ning hetkel on meie peamine kohus hoida elus Ukraina kultuuri.”
 
Kammerorkester Kiievi Solistid koosneb kutselistest Ukraina muusikutest, kellest enamus on rahvusvaheliste konkursside laureaadid. Orkestri asutajaks oli väljapaistev ukraina viiuldaja ja pedagoog Bogodar Kotorovitš (1941–2009). Kiievi Solistid on olnud mitme muusikaliteratuuris olulise teose nagu Benjamin Britteni „Sõjareekviem“, George Palmeri kontrabassikontsert ning Erkki-Sven Tüüri marimbakontsert, esiettekandjaks oma kodumaal. Kiievi Solistid ka varem Eestis esinenud – viimati 2007. aasta novembris Estonia Kontserdisaalis ukraina helilooja Valentin Silvestrovi autorikontserdil. Väljapaistvate saavutuste eest on Ukraina välisministeerium neile omistanud auväärse tiitli „Ukraina kultuuri saadik maailmas“.
 
Piletid on saadaval Piletimaailmas ja Piletilevis.
 
Kontsert toimub koostöös Eesti Kontserdiga.

< TAGASI