fbpx

Kasside edukas ajakirjandus

Paide Muusika- ja Teatrimajas etendub 26. septembril NUKU teatri põnev lavastus „Miisu“ kassidest ja ajakirjandusest. Lugu sobib vaatamiseks nii 5-12-aastastele kui ka kõigile neile, keda kassid ja ajakirjandus huvitavad.

Lavastus põhineb Hollandi enimloetud, armastatud ja tuntud lastekirjaniku Annie M. G. Schmidti (1911–1995) samanimelisel lasteraamatul. Samalt kirjanikult on eesti lugejate jaoks veel tuntud lastekirjanduse klassikasse kuuluvad „Viplala lood” ja „Jipp ja Janneke“.

Lugu räägib Miisust, kassist, kellest pärast üht saatuslikku söömaaega hakkab tasapisi saama inimene. Lõpuks ongi vaatajate ees veetlev ja habras preili Miisu, kellel tuleb paraku maha jätta oma armas kodu sõbralikus ja ühtehoidvas kassiperekonnas ning leida koht inimeste seas.

Vaatamata sellele, et Miisu on nüüd tavaline tütarlaps, pole ta kaotanud oma kassilikke omadusi: ta lööb endiselt vahel nurru, küünistab, müksab peaga, kardab paaniliselt koeri ja laulab miaumiau-laulu. Ta valdab ka vabalt kasside keelt, tänu millele saab ta aidata oma uut peremeest, häbelikku ajakirjanikku Tibbet. Tibbe sooviks kirjutada ainult kassidest, kuid kahjuks pole tema uudislood lugejate jaoks piisavalt huvitavad ning teda ähvardab lahtilaskmine.

Kui Tibbe ja Miisu teed ristuvad, saavad mõlemad teineteist aidata. Miisu saab Tibbe juures sooja ja turvalise kodu ning vastutasuks jõuavad kasside pressiteenistuse kaudu ajakirjanikuni linnakese kõige põnevamad ja salajasemad uudised. Nii saab ajakirjaniketandem koos arvuka kassikogukonnaga astuda vastu linnakodanike ebaõiglusele, alatusele ja rumalusele. Jah, viimaks tuleb Miisul vastu võtta raske otsus, kas ta soovib jääda inimeseks või saada tagasi kassiks, aga enne seda on lugu täis põnevaid pöördeid ja tõelist ajakirjanduslikku uurimustööd.

Nimiosas astub üles NUKU teatri näitleja Lee Trei, Tibbet kehastab Kait Kall Von Krahli teatrist. Mitut erinevat rolli mängivad Anti Kobin ja Laura Nõlvak.

Lavastuse on dramatiseerinud ja lavastanud Andres Roosileht, kunstnikutöö on teinud Kalju Karl Kivi, helikujunduse Mait Visnapuu ja valguskujundajaks on Triin Rahnu. Etendus kestab tund aega.

Pileteid saab osta nii Paide Muusika- ja Teatrimajast kui Piletilevist ja Piletimaailmast.

< TAGASI