fbpx

Järvamaa laste ja noorte lauluvõistlusele “Laulukaar” jõudis 65 solisti

Järvamaa laste ja noorte lauluvõistlusele “Laulukaar” 2021 jõudis läbi eelnevate voorude 65 solisti Paide linnast ning Türi ja Järva vallast. Maakonna parimad lauljad selguvad avalikul finaalkontserdil 27. novembril Paide Muusika- ja Teatrimajas. Finaali pääseb kokku 30 lauljat.

Noori soliste hindavad muusikaeksperdid. Reedel on žüriis Klassikaraadio toimetaja Lisete Velt, laulja Inger ja koorijuht Janne Fridolin. Laupäeval Inger, Lisete Velt, muusik Alan Olonen (Kali Briis) ja dirigent Kaie Tanner. Lapsi saadab ansambel koosseisus Risto Iljas, Ken Koemets, Reigo Tõnisson ja Karel Kasak. Poolfinaali juhib Marita Kutsar, finaali Karl Tipp. Muusikalisi etteasteid teevad Inger ja Karl Tipp.

Vanuserühmad:
3-7aastased
8-10aastased
11-12aastased
13-15aastased
16-19aastased

Võistluse peakorraldaja, muusika- ja teatrimaja kultuurijuht Mariliis Peterson ütles, et seoses koroonaviiruse levikuga on muusikaõpetajad tänavu palju vaeva näinud, et kohalikke lauluvõistlusi korraldada. “Türi ja Järva vallas toimusid lauluvõistluste asemel videovoorud, Paide linna võistlus toimus küll kontserdina, ent koroonaviiruse tõttu tuli leida asendusjuhendaja mitmele esinejale. Keeruliste aegade kiuste on mul siiski hea meel, et “Laulukaar” toimub kontserdina, noored solistid saavad hea lavakogemuse, võimaluse esineda ansambli saatel ning publik saab omadele pöialt hoidma tulla,” ütles Peterson.

Finaalkontserdi pilet maksab 3 €.

Lauluvõistlust toetavad Järvamaa Omavalitsuste Liit, Eesti Rahvakultuuri Keskus, haridus- ja teadusministeerium ning Eesti Kultuurkapital.

< TAGASI