fbpx

Järgmisel kolmapäeval toimub Paide Teatri lavastuse “Konsiilium” avalik proov

Paide Teater ootab 18. oktoobril kell 10.15 kõiki huvilisi Paide muusika- ja teatrimaja suurde saali tehisaru lavastuse “Konsiilium” avalikku proovi.
 
Publiku osalus saab lavastuse juures olema võtmetähtsusega, seega on kõik huvilised teretulnud lavastusele kaasa elama. Nimelt antakse publikule võimalus mõjutada mõningaid olulisi muutujaid. Näiteks saab publik otsustada, millises võtmes etendust soovitakse näha. “Valikus on kõikvõimalikke žanreid ja autorite stiile vana-kreeka tragöödiast tarantinoliku põnevikuni,” rääkis lavastaja Helen Rekkor. Publik saab valida oma eelistusi ka näiteks asukoha ja näitlejate karakterite osas. Kui publik on oma valikud teinud ja need andmed tehisarule sisestatud, võib mäng alata.
 
Avalik proov annab võimaluse kogeda, kuidas lavastusmeeskond tehisaruga töötab. “Konsiiliumi lavastus on eksperiment ja teerajaja teatrikunstide ääremaadele, seda protsessi on kindlasti väga huvitav jälgida kõigil teatri- ja tehiaru fännidel,” rääkis dramaturg Mart-Matteus Kampus.
 
Tänaseks on trupp teinud proove ning õppinud tehisaru paremini tundma. ”Näitlejad on tehiaru toel kehastunud kõikvõimalikeks karakteriteks ja käinud kõikvõimalikes asukohtades, alustades kiirabi vastuvõtust või kohtusaalist, lõpetades rahvusvahelise kosmosejaama või suisa teiste dimensioonidega,” rääkis Rekkor. Publikuga kohtudes saab trupp näha, mida tehisarul etenduse käigus pakkuda on, ning kuidas näitlejad oma meisterlikkusega sellele vastavalt kehastuvad.
 
Lavastuses kasutatakse erinevaid tehisintellekti võimalusi, näiteks rääkida aitab Neurokõne, muusikat loob Loudly ning teksti ChatGPT 4. Eksperimendi käigus loovad lavastaja ja dramaturg, muusik ja näitlejad koostöös tehisaruga igal õhtul uue teksti, muusika ja lavastuse, kasutades selleks publikult eelnevalt saadud sisendeid.
 
“Konsiilium” esietendub 25. oktoobril Paide Muusika- ja Teatrimaja suures saalis.
 
Laval Maarja Tammemägi / Silva Pijon / Piret Krumm / Ott Kartau / Kristian Põldma
Lavastaja Helen Rekkor
Dramaturgia Helen Rekkor / Mart-Matteus Kampus / Chat GPT 4.0 (AI)
Helimaastikud Kenn-Eerik Kannike / AI
Produtsent Triin Kordemets
Arendaja Ilja Samoilov
Tehnilised lahendused Chat GPT 4.0 / TartuNLP Neurokõne
Visuaal Adobe Firefly (AI)

< TAGASI