fbpx

Intervjuu filmi „Ott Tänak: The Movie“ produtsendi Aleksander Otsaga

15. aprill kell 18.45 toimus Paide kinos erilinastus “Ott Tänak: The Movie”

 

Enne filmi intervjueeris Paide Teatri juht Harri Ausmaa filmi produtsenti Aleksander Otsa.

 

Kas filmi tegemine tähendas Oti ärarääkimist või oli ta filmiga nõus?

Selle filmi eest tuleb tänada Markko Märtinit, kelle karjäär sai teatavasti ootamatu ja kiire lõpu. Nüüd on ta Oti järel Eesti rallisõitjate teine edukaim, aga temast sellist lugu ei jäänud. See oligi üks argument: tahtsime, et 20 aasta pärast oleks Otil hea tagasi vaadata filmile, mitte ainult telefoniga tehtud klippidele ja fotodele.

Ma arvan, et film sai teoks ka tänu sellele, et Eesti on väike. Kõik tunnevad kõiki. Kui me oleks tahtnud teha dokumentaalfilmi näiteks Sébastien Ogierist või Thierry Neuville’ist, oleksime takerdunud üheksa PR-i, instantsi, tehase ja ma ei tea mille taha. Kuna meil oli isiklik kontakt Otiga olemas, saime läheneda tagauksest ja tema selja taga WRC-i maailma siseneda.

Kuidas tundub, kas Ott Tänaku film sai tehtud õigel ajal?

Mina isiklikult arvan, et enam paremat hetke ei oleks saanud olla: uude meeskonda minek ja see, et ta on saanud valmis nii rallisõitja kui ka inimesena. Eelmine hooaeg paralleelselt tema eraeluga oli täis tõuse ja mõõnasid, täpselt samuti nagu ta karjäär üldiselt. Mul on siiralt hea meel, et ta ei võitnud maailmameistritiitlit, sest siis oleks film olnud minu jaoks pisut liiga imal.

Olete teinud erinevaid dokumentaalfilme, näiteks „Ruja – Keelatud!“ ja „Eesti muld ja Eesti Ruja“. Milline on rallifilmi spetsiifika? Saite palju reisida, sõitsite tohutult palju riike läbi …

No igasugune mõte sellest, et sõbrad ja tuttavad ütlesid, et lahe, saad nii palju reisida, ajab kohe vihale. Kui ma saaks midagi mitte teha, siis oleks see just reisimine. Elada pead-jalad koos filmikunstnikega, kellel on suur ego, reisida kohvrite ja seljakottidega, mis on täis akusid ja valgustehnikat, ning käia nendega turvakontrollis … Eriti kihvt oli näiteks Saksamaal, kus võetakse kõik asjad kotist välja, isegi patareid ja juhtmed palutakse lahti võtta – see on selline pain in the ass, et ma hea meelega teeks filmi hoopis Eesti metsadest ja põtradest.

Sportlased on rahva jaoks kangelased, aga me ei pane seda iga päev tähele. Viimaste uudiste ja dopinguskandaalide raames on osa kangelasi ära kukkunud. Kas Ott Tänak on eestlaste jaoks …

Dopinguga vahele jäänud? See oleks väga imelik, kui selgub, et Ott Tänak sõitis kogu aeg purjus peaga …

Kas Ott Tänak on eestlaste jaoks kangelane ja ka kahekümne aasta pärast räägitakse temast?

Ma olen üsna kindel, et Ott Tänak on end rasvaste tähtedega Eesti motospordi ajalukku kirjutanud. Arvan, et kui te selle filmi ära vaatate, siis näete, et põneva tee on ta läbi käinud ka isiklikus elus, mitte ainult motospordis.

Kas muu maailm võiks ka selle filmi vastu huvi tunda?

Teeme palju tööd, et see film jõuaks ka mujale maailma. Huvi on olemas, oleme teinud kõik, et see film oleks maailmatasemel. Oleme väga väikese seltskonnaga ära teinud töö, mida muidu teevad suured korporatsioonid. Oma pere ja tervise arvelt on pingutatud, et see film kätte saada. Ma ise loodan küll, et film jõuab Eestist kaugemale.

Kas Ott Tänak jäi ise filmiga rahule?

Jaa. See oli üllatav, sest meil tegelikult jalad värisesid, kui saabus see moment, mil filmimaterjal oli reastatud. Kartsime, et rallisõitja tahab kõvasti monteerida ja kääre kasutada, aga eksisime. Mitu kohta, mille kohta arvasime, et Ott ei taha sisse jätta, on filmis olemas, sest ta oli nõus. Mulle tundus, et ta jäi ka filmiga rahule – mis muu tänu oleks parem!

Fotonurgas sai tehtud vahvaid pilte:

< TAGASI