fbpx

Hooviteatrite programm sai paika. Tutvu etenduste ja mängupaikadega!

9.-11. juulini toimub Paides kolmas hooviteatrite festival. Etendusi annavad 15 truppi üle Eesti kaheteistkümnes erinevas mängupaigas, sh toimuvad väljasõidud Valgma ja Kriilevälja külla ning Joodile. Etenduste pikkused jäävad 10 minuti ja kahe tunni vahele. Truppe on Viljandist, Võhmast, Tallinnast, Tartust, Pärnust, Pajusilt, Saaremaalt, Maardust, Keilast ja Tabiverest. Järvamaad esindavad Alburahva teater, PAIde Lasteaed ning Vahuküla näitetrupp. Mastaapseima tükiga astub publiku ette Tammsaate Teater, kes etendab tuntud iiri näitekirjaniku Martin McDonagh’i teost “Mägede iluduskuninganna”.

Mängupaikadeks on paidelaste koduõued ja kortermajade hoovid, lisaks Kriilevälja külaplats ning Hindreku talu ja Uue-Kulli Loomekoda Valgma külas, Wabakohviku õu ning PAIde lasteaia hoov. Eelmisest aastast tuttav Rüütli tn 14 pererahvas võõrustab tänavu kaht etendust, enamus mängupaiku on käigus aga esimest korda. Näiteks saab etendusi vaadata Paide abilinnapea Siret Pihelgase ning muusikapedagoogi Tiina Kivimäe koduaias. Trupid esinevad ka Pika tänava alguse kortermajade hoovides ning Väike-Aia 30 kortermaja ees.

Lisaks etendustele on festivalil ka muu kultuuriprogramm – harrastusnäitlejatele on Eduard Tee töötuba, laupäeva õhtul mängib keskväljakul muusikat Paidest pärit DJ Erkin Antov ning festivali lõpetab Joel Remmeli trio kontsert „Jazzkovsky“ Paide raekojas. Paide Teatri Stuudio noored loevad aga reedeste ja pühapäevaste etenduste ees luuletusi.

Truppidele annab tagasisidet neljaliikmeline žürii koosseisus näitlejad Laura Niils (teater Must Kast) ja Eduard Tee (Vene teater), lavastaja Lennart Peep ning harrastusteatrite liidu tegevjuht Kristiina Oomer. Töötavad kodukohvikud ning laupäeval sõidab etenduspaikadesse taas teatribuss.

Festival sai alguse 2019. aasta augustis ning on kujunenud linlaste seas populaarseks teatrisündmuseks. Hooviteater 2021 sünnib koostöös Eesti Harrastusteatrite Liiduga. Festivali toetavad Eesti Kultuurkapital, Eesti Rahvakultuuri Keskus ja Järvamaa Omavalitsuste Liit.

Kogu programm on siin: https://pamt.ee/events/hooviteater2021/

< TAGASI