fbpx

Hooviteatrite Festivalile registreerus pea paarkümmend lavastust

Viiendat korda Paide linnas toimuvale Hooviteatrite Festivalile registreerus 15 huviteatrit kõikjalt üle Eesti. Mõned teatrid plaanivad välja tulla mitme lavastusega. Paide Muusika- ja Teatrimaja otsib Paide linna tänaval hoove, kes huviteatreid oleksid valmis võõrustama.
 
“Eile õhtul lõppes huviteatrite registreerimine ja meile väga suureks rõõmuks oli end üles andnud pea paarkümmend lavastust,” lausub Hooviteatrite Festivali korraldaja Marita Kutsar. Üle Eesti on end festivalile kirja pannud 15 erinevat huviteatrit, mitmed teatrid soovivad festivalil üles astuda paari erineva lavastusega.
 
Hooviteatrite Festival toimub sel aastal viiendat korda ning leiab aset mõnel kindlal Paide linna tänaval. “Kuna harrastusteatrite huvi festivali vastu oli niivõrd kõrge, siis väga ootame Paide linna inimesi koostööd tegema ning oma tänavanaabritega kontakti looma, et saaksime Paides kõiki huviteatreid võõrustada,” räägib Kutsar. “Hoovid ei pea tingimata olema järjestikku või ainult eramajad. Need võivad olla ühel tänaval erinevad kortermajad, asutused, eramajad ja miks mitte ka üle kahe-kolme maja,” märgib ta. Kutsar tõi välja, et ühel tänaval võiks olla ligikaudu kuus-seitse erinevat hoovi.
 
Festival on harrastusteatrite seas menukas sündmus, eelmisel aastal osales sellel 10 truppi ja etendusi mängiti nii Paide kesklinnas kui ka näiteks Annas, Sargveres, Viisus ja Roosna-Allikul. Preemiad festivalil ei jagata, küll aga annab professionaalne žürii igale etteastele omapoolse tagasiside.
 
Hooviteatrite festival 2023 toimub teisel juuni nädalavahetusel Paide linna tänava hoovides. Kindla tänava hoove oodatakse end üles andma kuni 1. maini, kirjutades aadressile: hooviteater@pamt.ee.
 
Foto: Ants Leppoja
 
Kontakt ja info:
Marita Kutsar
hooviteater@pamt.ee
tel 5333 95 39

< TAGASI