fbpx

Hooviteatrite Festival toimub tänavu kortermajade hoovides

Hooviteatrite Festival 2022 ootab huviteatrite truppe Paidesse etendusi andma. Festival toimub 11.-12. juunil ja sel korral toimuvad etendused Paide kortermajade hoovides. Festivali korraldaja, Paide Muusika- ja Teatrimaja ootab osalemissoove kuni 1. maini 2022.
 
Harrastusteatrite seas on Hooviteatrite Festival äärmiselt menukas, eelmisel aastal osales festivalil 19 truppi ja etendusi mängiti nii Paide kesklinnas kui ka näiteks Joodil ja Valgma külas. Nii mõneski hoovis pidi viimasel hetkel publikutoole juurde tooma. Hooviteatrite Festival 2022 keskendub kortermajade hoovidele. “Paides on väga palju kortermaju ja ridaelamuid, mille elanikke soovime festivalimenusse kaasata,” selgitas festivali peakorraldaja, muusika- ja teatrimaja kultuurijuht Mariliis Peterson. “Teatud mõttes on see eksperiment – kuidas muutub festival ja kuidas muudab festival linna, kui teeme etendused vaid kortermajade hoovides,” lisas Peterson.
 
Hooviteatrite Festival on harrastusteatrite kokkusaamiskoht. Laupäeva, 11. juuni õhtul toimub ühine kohtumine, kuhu ootame kõiki festivalil üles astunud truppe. “Sel aastal on festival kahepäevane, aga meil on palju üllatusi varuks, näiteks toimub laupäeva õhtul kontsert, samuti kortermajade hoovis,” lisas Peterson.
 
Hooviteatrite festival toimub tänavu neljandat korda. Festivalil preemiaid ei jagata, küll annab professionaalset tagasisidet žürii.
 
Ootame ka teadet kortermajade kohta, kes soovivad etenduse oma hoovi tuua.
 
Oma trupi saab Hooviteatrite Festivalile registreerida siin.
 
 
Kontakt ja info:
Mariliis Peterson
hooviteater@pamt.ee
tel 555 92094

< TAGASI