fbpx

Hooviteatrite festival kutsub harrastustruppe Paidesse mängima

Paide hooviteatrite festival kutsub Eesti harrastusteatritruppe Paidesse etendusi andma. Festival toimub sel aastal 9.-11. juulil, mängupaikadeks Paide inimeste koduõued või linna toredad sisehoovid.
Festivali korraldaja Paide muusika- ja teatrimaja ootab osalemissoove kuni 18.06.2021. Eelmisel aastal andis Paides etendusi 16 truppi, kõige kaugemad tulijad olid Hiiumaalt.

„Truppe on võõrustanud nii kohvikud, lasteaiad, koolid ja inimesed ise oma aias. Näiteks eelmisel aastal mängis Rakvere trupp KaRakTer Paide linnapea õuel, mis osutus väga populaarseks sündmuseks. Millised teatrilavad saame sel aastal truppidele välja pakkuda, sünnib koostöös truppide ja hooviomanikega. Kindlasti soovime ka sel aastal mängupaikadega üllatada,“ selgitas festivali peakorraldaja, muusika- ja teatrimaja kultuurijuht Mariliis Peterson. „Teame, et tänavu pole trupid saanud väga palju omavahel kohtuda ja uusi lavastusi välja tuua, aga just seetõttu pakumegi meie võimaluse Paidesse mängima tulla. Hooviteatrite festival on Paides oodatud sündmus,“ jätkas Peterson.
Hooviteatrite festival toimub tänavu kolmandat korda. Festivalil preemiaid ei jagata, küll annab professionaalset tagasisidet žürii, kuhu kuuluvad näitlejad Laura Niils (teater Must Kast) ja Eduard Tee (Vene teater) ning lavastaja Lennart Peep.

Kontakt ja info:
Mariliis Peterson
hooviteater@pamt.ee
tel 555 92094
Registreerimine

< TAGASI