fbpx

Suvel toimub kolmas Paide hooviteatrite festival

9.-11. juulil toimub Paide kolmas hooviteatrite festival, et võõrustada erinevaid harrastusteatritruppe üle Eesti. Etendused toimuvad erinevates Paide linna hoovides ja koduaedades. Peakorraldaja, muusika- ja teatrimaja kultuurijuhi Mariliis Petersoni sõnul tuleb huvitavaid mängupaiku ka tänavu. “Eelmisel aastal olime meeldivalt üllatunud, kui palju linlasi meile oma õueala pakkus, ettepanekuid tuli isegi linnapiirist väljastpoolt. Ka seekord ootame põnevaid ideid, kus teatrietendusi teha.”

Lisaks ootab korraldusmeeskond ettepanekuid truppidelt ja huviteatritelt, kes sooviksid juulis Paides etendust anda. “Truppidele soovime leida just neile sobiliku “teatrilava”, lisaks garanteerime hea publiku ja professionaalse tagasiside festivali žüriilt,” rääkis Peterson.

Lisaks etendustele toimub festivali raames pidu ning teatrimaratoni lõpetab jazzkontsert Joel Remmeli trioga Paide raekojas.

Festival sai alguse 2019. aasta augustis ning on kujunenud linlaste seas populaarseks teatrisündmuseks. Hooviteater 2021 sünnib koostöös Eesti Harrastusteatrite Liiduga. Toetavad Eesti Kultuurkapital ja Eesti Rahvakultuuri Keskus.

Paku etenduseks oma koduhoovi või tule oma teatritrupiga meile mängima hooviteater@pamt.ee
Lisainfo: Mariliis Peterson, 555 92094

< TAGASI