fbpx

Ugala Teater: draamaetendus “Arst”

31.03.2023 - 19:00

Suur saal

Osta pilet

Etendus kestab 2 tundi ja 50 minutit (koos vaheajaga).
 
NB! Laval suitsetatakse!
 
OSADES: Garmen Tabor, Tanel Ingi, Andres Tabun, Tanel Jonas, Vallo Kirs, Lauli Koppelmaa, Terje Pennie, Johanna Vaiksoo (TÜ VKA), Vilma Luik, Ilo-Ann Saarepera ja Rait Õunapuu
 
„Kui keegi sooviks ajada alati õiget asja – või veel enam: kui hommikul esimese asjana, ilma sellele isegi mõtlemata, asuks ta võitlema õige asja eest ja jätkaks samamoodi terve päeva – siis üsna kindlasti, veel enne õhtusööki, leiaks see inimene end vangikongist.”
 
/Arthur Schnitzler „Professor Bernhardi“/
 

„Arst“ („The Doctor“) on briti draamakirjaniku ja lavastaja Robert Icke’i 2019. aastal kirjutatud „väga vaba adaptsioon“ austria näitekirjaniku Arthur Schnitzleri kuulsast näidendist „Professor Bernhardi“ (1912).
 
Kliiniku juhataja ja peaarst dr Ruth Wolff on tugev isiksus, kes on tulnud toime katsumustega nii professionaalses kui isiklikus elus. Kõik muutub aga päeval, mil ühest argisena tunduvast vahejuhtumist saab alguse vastasseis arstieetika ja usuliste veendumuste vahel ning konflikt võtab kiiresti nõiajahi mõõtmed. Nii avastab tunnustatud arst end üksi keset avalikku kohtumõistmist, mille käigus tuleb tal näkku vaadata ka enda kapis leiduvatele luukeredele.
 

Robert Icke: „Schnitzleril oli põhiline konflikt lihtne: meditsiin versus religioon. Aga tänasel päeval, online-ajastu järjest polariseeruvamas maailmas on identiteediküsimus kogu aeg teravalt päevakorral. See on mitmetahuline ja lõputult keeruline küsimus. „Arst“ vaatleb identiteeti, inimgruppe ja üksikisikuid, seda, milliseid rolle me endale võtame ja milliseid mitte, ning kuidas me ometi suudaksime vastata kõige lihtsamale küsimusele: kes me oleme?”
 

Esietendus 19. märtsil 2022 Ugala teatri suures saalis.
 
Lavastaja Taago Tubin
Kunstnik Pille Jänes
Helilooja Vootele Ruusmaa
Muusikaline kujundus Taago Tubin ja Vootele Ruusmaa
Valguskujundus Laura Maria Mäits
Videokujundus Margo Siimon
Tõlkija Erkki Sivonen

< TAGASI