fbpx

Theatrum: “Iraani konverents”

14.04.2023 - 19:00

Suur saal

Osta pilet

Piletid on müügil nii Piletimaailmas kui Piletilevis.
 
Grupibroneeringud: grupisoodustusega piletite broneerimiseks ja väljaostmiseks kirjutage pilet@theatrum.ee või helistage 6446889.
 
NB! Iga 10 piletiga kaasa 1 kutse või 10 % soodustust igale piletile.
 
Etenduse kestus koos vaheajaga 3h 30min.
 
Lavastus on sobilik alates põhikooli üheksandast klassist.
 
Osades: Maria Peterson, Lembit Peterson, Kristjan Üksküla või Mark Erik Savi, Ott Aardam, Laura Peterson, Andri Luup, Anneli Tuulik, Helvin Kaljula, Tarmo Song, Marius Peterson, Mare Peterson, Tiit Alte, Eva Eensaar
 
Autor: Ivan Võrõpajev
Tõlkija: Tiit Alte
Lavastaja: Lembit Peterson
Kunstnik: Marius Peterson
Valguskunstnik: Helvin Kaljula
Helikujundaja: Marius Peterson
Produtsent: Ere Naat
 
Näidendi tegevus toimub teaduslikul sümpoosionil, mis on pühendatud „ida” ja „lääne” kultuuride koostööle. Üksteise järel astuvad Kopenhaageni ülikooli konverentsisaalis üles üheksa maailma intellektuaalide eliidi esindajat. Vaatamata konverentsi formaadile ja teema näivale keerukusele lähevad tegelased järk-järgult üle varem ettevalmistatud ettekannetelt palju isiklikematele ja peidetumate teemade käsitlemisele, et rääkida kõige tähtsamast ja igaveseimast – inimese kohast meie maailmas ja elu mõttest.
 
Lavastaja Lembit Peterson:
 
„Näidendi lavaletoomise pealiseesmärk on süveneda ja avada n-ö lääne- ja idamaailma, kristlikke ja muhameedlikke maailmanägemise viise, erinevate religioonide, kultuuride tausta, teadmisi ja kogemusi. Vaadelda, milliste väärtuste järgimisele oleme oma elu rajanud tegelikult ja millistele arvame endid oma elu rajanud olevat. Ja kuidas, millises mõistmises meie ise viibime. Näidend annab võimaluse selliseks peegellavastuse loomiseks ja teatrisaalis viibijad saavad üheskoos neil teemadel mõtiskleda, avardada oma teadmust, igaüks ka endasse vaadata. Et paremini mõista olukorda maailmas ja leida ehk ka ühisosa niivõrd erinevate maailmanägemistega inimeste vahel. Isegi siis, kui igasugune dialoog tundub olevat võimatu.”
 
„Iraani konverents” on kolmas Ivan Võrõpajevi näidend, mis Theatrumis lavastamisele tuleb. Eelmised mäletatavasti „Joobnud” (2014) ja „Delhi” tants” (2015). „Joobnud”, mille eest Theatrum pälvis mitmeid preemiaid, sh Eesti riikliku kultuuripreemia, on mängukavas siiani.
 
Esietendus 7. veebruaril 2022.
 
Lisainfo Theatrumi kodulehelt.


 
Fotod: Ülar Mändmets

< TAGASI