fbpx

Paide Teater: “Monstera Deliciosa”

23.11.2023 - 19:00

24.11.2023 - 19:00

Suur saal

Osta pilet

Monstera Deliciosa on suur efektsete lehtedega ronitaim, mis on olnud populaarne kliinikutes, koolides, raamatukogudes ja kodudes juba üle 30 aasta. Taim on tõhus õhupuhastaja, aga õitseb väga-väga harva ja on mürgine. Monstera ei vaja palju hoolitsust, küll võib aga kasvada koletislikult suureks, mistõttu tuleb seda korrapäraselt lõigata, et see ei mataks kogu ruumi enda alla.

 

Enamik liike looduses teevad ellujäämiseks alalist koostööd ja kohanduvad vastavalt vajadusele. Loodus täidab tühja ruumi ilma igasuguse kahetsuseta, et tagada keerulise ja omavahel põimunud eluvõrgustiku loomulik jätkumine.

 

Nüüdisooperis “”Monstera Deliciosa”” on laval neli erineva põlvkonna naist, kes jagavad oma igapäevalugusid, mis toetuvad nende suhetele üksteise ja loodusega. Need lood põhinevad Läti ja Eesti naistega tehtud intervjuudel ning avavad maailma naise vaatepunktist, kus lugude suhestumisel tekkinud narratiive ei juhi mitte konflikt, vaid uudishimu. Ooperi tänapäevane ja feministlik lavakeel on pühendunud sellele, et leida uusi viise, kuidas olla koos.

 

Läti esietendus 8. novembril 2023, Paide esietendus 23. novembril 2023.

 

Helilooja Līva Blūma (LV)
Lavastaja/libretist Barbara Lehtna (EE)
Lavastusdramaturg Linda Krūmiņa (LV)
Helikujundaja Lilita Dunska (LV/NL)
Valguskujundaja Jūlija Bondarenko (LV)
Kunstnik Karolin Poska (EE)
Klaver Lea Valiulina (EE)
Perkussioon Gertrud Leopard (EE)
Lauljad Marta Lortkipanidze / Kristīne Medne / Ilze Kalniņa / Kristīne Fedotova
Produktsioon Alternatiivne Kammermuusika Festival Sansusī (LV) / Ģertrūdes ielas teātris (LV) / Paide Teater (EE) / Real Life Company (EE)
Illustraator Signija Joce

 

Etendus kestab 1 tund ja 10 minutit.

< TAGASI