fbpx

Avatud Galerii: Nikita Titovi plakatinäitus #KutsungUkraina

11.08.2023 - 31.10.2023

Tasuta

Paide Muusika- ja Teatrimaja Avatud Galeriis saab näha Ukraina plakatikunstniku Nikita Titovi näitust Ukrainas toimuva sõja teemal. Näitus #KutsungUkraina on Eesti juurtega kunstniku esimene näitus Eestis.

Nikita Titov on Jõhvis sündinud ja algkoolis õppinud Ukraina kunstnik, kes aitab sõjas kodumaad oma moel ehk arvutis sõjavastaseid plakateid kujundades. Tema plakatid on kogunud populaarsust sotsiaalmeedias ning läbi selle levinud üle kogu maailma.

Paides avatava näituse jaoks on kunstnik loonud plakatite sarja, kus kujutab Ukraina eest rindele läinud tavalisi inimesi – muusikuid, õpetajaid, näitlejaid ja teisi. Samuti saab näha Titovile tuntust toonud sõjavastaseid plakateid.

Näituse idee algatajaks ja kuraatoriks on Nikita Titovi hea sõber, Järva Teataja fotograaf Dmitri Kotjuh, kes on ka ise käinud mitmel korral Ukrainas toimuvat jäädvustamas. „Mul on hea meel, et sain kaasa aidata Nikita unistusele korraldada näitus Eestis. See on talle endale ääretult oluline,“ märkis Kotjuh.

Näituse avamine toimub reedel, 11. augustil kell 14 ja näitus jääb avatuks oktoobri lõpuni. Näituse loomist toetas Eesti Kultuurkapital.

< TAGASI